Використання цифрових інструментів для створення інтерактивного освітнього середовища

Уже другий навчальний рік в умовах повномасштабної війни заклади професійної освіти почали у дистанційній та змішаній формах. Освітній процес у прифронтовому місті має бути чітко організованим і безпечним.

Актуальні питання і виклики сьогодення, пріоритетні напрямки діяльності методичної служби розглядали на обласному семінарі заступників директорів з навчально-методичної роботи, методистів, який відбувся 21 вересня 2023 року. Учасники зібрання ділилися напрацьованим досвідом, що дозволить упроваджувати ефективні методи навчання і виховання учнівської молоді, впевнено користуватись цифровими інструментами.

Розпочала засідання Наталія Нідерман, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, яка зосередила увагу на організації методичної роботи у цьому навчальному році.

Наталя Осіна, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, зробила огляд сучасних інтернет-ресурсів для дистанційної роботи, продемонструвала можливості їх застосування, надала дієві поради.

Про цифровий супровід дистанційного освітнього процесу та методичної діяльності говорила Галина Омельяненко, методист ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю». Презентувала цифрові інструменти, на базі яких відбувається навчання, використання сучасних застосунків і програм, структурування матеріалів, документів, розміщених на освітній платформі.

Марина Бараковських, заступник директора з виховної роботи ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей», зацікавила присутніх розповіддю про організацію методичної роботи та життєдіяльності освітян. За короткий час повністю відновлена робота закладу, педагогічний колектив бере активну участь у різнопланових заходах і міжнародних проєктах.

Ірина Мельнікова, методист ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей», поділилась досвідом роботи зі створення безпечного освітнього середовища, організації змішаного навчання, волонтерської діяльності. Взаємодія, безпосередня комунікація та надання допомоги учасникам освітнього процесу залишаються у центрі уваги педагогічних працівників.

Катерина Паршина, методист ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу», проаналізувала інструменти ефективної співпраці в освітньому просторі, зазначила, що колектив долучився до волонтерської діяльності,

продовжує успішно працювати, брати участь у конкурсах, профорієнтаційних заходах.

На завершення засідання Наталія Нідерман подякувала спікерам і учасникам семінару за активність, побажала наснаги, творчої праці, миру і перемоги!