Вебінар «Підсумки евалюації вебсайтів ЗП(ПТ)О Запорізької області – 2024»

У зв’язку з воєнним станом у країні, відбувається переосмислення у виборі напрямків навчання та професійній діяльності серед населення, яке потребує кваліфікованих фахівців. Це підвищує значення системи професійної освіти, зокрема у сучасних умовах. Важливою складовою її ефективності стає активна робота вебсайтів закладів професійної освіти, які виконують роль інформаційного центру та платформи для профорієнтації.

Тому 26 квітня 2024 року, НМЦ ПТО у Запорізькій області, проведено обласний вебінар на тему «Підсумки евалюації вебсайтів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області – 2024».

У роботу експертної групи були запрошені спеціалісти, які мають відповідний досвід і знання в галузі IT-технологій, а саме:

Олександр ПАРЖНИЦЬКИЙ, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Роман ШУМАДА, завідувач обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

Лариса ДВОЄНОСОВА та Світлана ГРИТЧИНА, методисти Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

З вітальним словом звернувся Олександр ПАРЖНИЦЬКИЙ, наголосивши на тому, що наявність привабливого та зручного сайту є ключовим елементом реклами та просування закладу освіти в онлайн просторі. Також відповідно створений та ефективно розроблений вебресурс значно підвищує впізнаваність та привертає увагу до закладу серед потенційних абітурієнтів та інших зацікавлених осіб.

Пан Роман ШУМАДА, ознайомив присутніх з інструментами аудиту сайту, детально зупинився на рекомендаціях щодо усунення некоректних відображень на вебресурсі. Також розглянув питання візуальної зручності відображення інформації та легкості навігації на сайті, виокремивши їх як ключові аспекти для подальшого вдосконалення.

Лариса ДВОЄНОСОВА, звернула увагу, що сайт має мати чіткий та привабливий дизайн, легку навігацію, інформацію про доступні професії та можливості навчання, а також засоби для отримання порад щодо вибору професії. Важливо також надати користувачам можливість отримати консультацію від фахівців, переглянути відгуки та рекомендації, а також мати доступ до онлайн-ресурсів та інтерактивних матеріалів для підвищення своєї обізнаності у світі професій.

Завершили вебінар оголошенням Топ-5 кращих вебсайтів ЗП (ПТ)О-2024:
1 місце – ДНЗ «Запорізьке ВПУ моди і стилю»
2 місце – ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник»,
3 місце – ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний ЦПТО»
4 місце – ДНЗ «Запорізький промисловий центр професійно-технічної освіти»
5 місце – ЗППТО «Запорізький професійний коледж готельно-ресторанного бізнесу»

Переможці, які посіли призові місця отримають Диплом «Кращий вебсайт ЗП (ПТ)О-2024».

Тож вітаємо з перемогою та бажаємо подальших досягнень у вдосконаленні та розвитку, щоб ваші сайти продовжували відображати найкращі традиції вашого закладу освіти та надихати на нові досягнення у майбутньому!

Презентація Шумади Р.Я.