Дистанційний курс «Впровадження STEM-технології в освітній процес» завершено

Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області 01 травня 2024 року завершив проведення довготривалого дистанційного курсу «Впровадження STEM-технології в освітній процес», якій розпочався 05 лютого 2024 року.

Мета курсу: Формування цифрової та професійної компетентності педагогічних працівників закладів освіти  щодо створення та використання інноваційного навчального середовища відповідно до основних напрямів державної політики у галузі освіти, установ і закладів освіти, освітніх потреб споживачів освітніх послуг, опановування сучасних методик забезпечення навчального процесу інформаційними технологіями.  Формування практичних навичок щодо використання STEM-технології під час освітнього процесу, розгляд можливості підвищення мотиваційного потенціалу здобувачів освіти шляхом експериментальної та проєктної діяльності. Ознайомлення з готовими STEM-ідеями, розробками STEM-уроків та STEM-проєктів.

На курс зареєструвалися 197 педагогічних працівників України. До навчання приєдналося 146 освітян. Тьютор курсу, методист центру Наталя Осіна,  розробила Програму дистанційного курсу, яка була затверджена директором НМЦ ПТО у Запорізькій області, підготувала відео-інструкції, теоретичний матеріал з теми, практичні завдання.

По закінченню дистанційного курсу за умови виконання практичних завдань учасники отримали електронні версії сертифікату. Загальний навчальний обсяг з теми – 30 академічних годин (1 кредит ЄКТС). Так  опанували Програму курсу, виконали практичні завдання та отримали сертифікати 48 педагогів країни.

Результатом ефективного навчання за Програмою є створення власного STEM-проєкту або STEM-уроку.

Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області за результатами проведення дистанційного курсу планує у вересні-жовтні 2024 року видати електронний збірник «Впровадження STEM-технології в освітній процес», якій буде розміщено на офіційному сайті Центру. Збірнику надаються бібліотечний індекс УДК та міжнародний стандартний книжковий номер ISBN. Автори розміщених матеріалів отримають сертифікати. За додатковою інформацією звертатись до методиста НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіної Наталі Анатоліївни  (E-mail: Osina.zp@gmail.com).

Дякуємо всім за участь та нагадуємо, що продовжується навчання та реєстрація на дистанційному курсі «Створення сучасного цифрового уроку». З Програмою дистанційного курсу, умовами та необхідними інструкціями щодо початку навчання можна ознайомитись на сайті «Дистанційне навчання НМЦ ПТО у Запорізькій області» https://bit.ly/3vGhD0Q .

Запрошуємо всіх педагогічних працівників країни на навчання!