Свято українського борщу

Українська кухня багата традиціями, розмаїттям страв. Вона давно набула за межами України. А деякі блюда, наприклад, борщ і вареники увійшли у світове меню міжнародної кухні.

13 квітня 2018 року на зеленій галявині біля Якимівського краєзнавчого музею відбулося Свято українського борщу. Учні Якимівського професійного аграрного ліцею ворожили над приготуванням найголовнішої страви українського народу. У казан складали картоплю, моркву, цибулю. Приправляли все це томатною пастою і гарним настроєм. У вогонь підкидали дрова, і за півгодини повітря наповнилося пахощами наваристого борщику. Кожен гість отримав порцію смачної страви. Цим дійством керували майстри виробничого навчання Крам Світлана Миколаївна та Золотухіна Світлана Олександрівна.

Відкрив захід директор навчального закладу Андрій Лунін, який привітав присутніх гостей, здебільшого учнів старших класів місцевих шкіл, розповів про місячник профорієнтаційної роботи в ліцеї і ознайомив із професіями, які можна здобути, навчаючись у ЯПАЛ. До теплих слів вітань директора закладу також приєдналися заступник голови райдержадміністрації В’ячеслав Сєводнєв та співробітник музею Вадим Гнєдашев.

Після офіційної частини заходу настала вирішальна мить: господарі свята частували шановних гостей щойно приготованим наваристим, запашним борщем із сметаною та духмяними пампушками.

Без чого не можна уявити український обід? Ну, звичайно, без борщу! Ця страва сприймається як те, без чого не можна обійтися. Як не можна уявити моря без води, так не буває українського обіднього столу без миски борщу.

Борщ – це символ надійного даху над головою, родинного тепла, сімейної злагоди і спокою.
«Дивись, не переборщи», «Давай доборщимо і цей клапоть», – ці слова з народної мудрості дійшли аж до нашого часу.
До речі, борщ варили упродовж свята на відкритому вогні у семидесятилітровому казані.
Окрім дегустації, відбувся ще й майстер-клас з виготовлення пампушок і бутербродів, у якому змогли взяти участь усі бажаючі.

«Усі присутні отримали заряд позитивних емоцій, куштуючи унікальну українську страву, що символізує здоров’я добробут, домашній затишок, родину, справжність українських традицій», – такі рядки опублікувала місцева газета «Слово трудівника» у своїй статті.

Не оминула також своєю увагою Свято українського борщу і громадсько-політична газета «Грані життя», яка наголосила, що профорієнтація – важлива частина роботи ліцею. Таким чином, крім навчального процесу з метою здобуття важливих у народному господарстві професій, учні мають можливість всебічно розвиватись, набуваючи допоміжні навички, які сприяють безперешкодній інтеграції у суспільство.

Бай Л.В.,
В.о заступника директора з виховної роботи
ДНЗ “Якимівський ПАЛ”