Семінар-практикум «Використання сучасних технологій навчання та виховання для підвищення ефективності уроків»

13 березня 2018 року на базі ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» відбувся обласний семінар-практикум викладачів природничого циклу (хімія, біологія, екологія) з теми «Використання сучасних технологій навчання та виховання для підвищення ефективності уроків».

Відкрила роботу семінару-практикуму методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Мухіна Людмила Іллівна, яка звернула увагу присутніх на актуальність питань, винесених на розгляд учасників заходу.

Директор ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» Полухін Володимир Федорович розповів присутнім про перспективи розвитку закладу освіти в сучасних соціально-економічних умовах.

Під час заходу учасники мали можливість відвідати урок з навчальної дисципліни «Основи екології» на тему «Атмосфера та її проблеми», який провела Павлова Оксана Євгенівна, викладач-методист, спеціаліст вищої категорії ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти». Під час уроку викладач використовувала інноваційний педагогічний інструмент «інтелект-карти» (mind maps) як засіб вирішення освітніх завдань і підвищення якості навчання.

Плідною була робота в рамках онлайн-практикуму із предмету «Екологія», який провела Павленко Олена Миколаївна, старший викладач, спеціаліст І категорії ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти». Учасники семінару-практикуму ознайомились з використанням платформи Blogger для впровадження технології «змішаного навчання».

Змістовну доповідь на тему «Блог як засіб налагодження ефективної комунікації у роботі викладача» підготувала Кулинич Олена Анатоліївна, заступник директора з науково-методичної роботи, спеціаліст вищої категорії ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище».

Логічним продовженням семінару-практикуму став педагогічний тренінг з проблеми використання методу розвитку критичного мислення під час уроків, який провела Шоя Вікторія Костянтинівна, старший викладач, спеціаліст вищої категорії, керівник предметно-циклової комісії природничо-математичного циклу ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти».

Під час обговорення підсумків семінару-практикуму викладачами були висловлені позитивні думки та надана висока оцінка проведення заходу.