Семінар легкої промисловості та сфери послуг

25.10.2018р. на базі Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей сервісу» відбувся обласний семінар-практикум педагогічних працівників ЗП(ПТ)О легкої промисловості і сфери послуг.

За планом роботи семінару-практикуму виступив директор Державного навчального закладу «Запорізький ПЛС» Спекторов Борис Ілліч. Він доповів про реалізацію сучасних підходів для розвитку навчального закладу, проблеми та задачі на даному етапі.

Тренінг на тему «Активізація уваги учнів на пізнавальну діяльність у сучасних умовах на уроках професійно-теоретичної (практичної) підготовки» підготувала та провела практичний психолог ДНЗ «Запорізький ПЛС» Руденко Інна Сергіївна. Вона доповіла, що зміст дидактичних матеріалів повинен відповідати особливостям теоретичного і виробничого навчання, забезпечити одержання міцних знань, умінь та навичок відповідно до вимог навчальних програм. При проведенні тренінгу учасники брали активну участь у виконанні ігрових вправ з активізації мислення, уваги та спільної праці у групах.

З презентацією на тему «Методика складання Google тестів та їх застосування при викладанні предмета «Технологія виготовлення виробів» виступила викладач спецдисциплін з професії «Кравець» ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» Кручина Лариса Миколаївна. Вона довела, що з метою діагностування рівня знань кожного учня, поліпшення контролю та виявлення слабких сторін засвоєння навчального матеріалу застосовується запропонована методика.

Відкритий урок виробничого навчання з професії «Перукар (перукар-модельєр)» провела майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» Шульга Ольга Степанівна на тему «Створення зачісок різних типів на довгому волоссі з використанням інноваційних елементів зачіски». Присутні відмітили, що впровадження елементів інноватики в навчальний процес – це вимоги часу, які допоможуть майбутньому робітнику адаптуватись у сучасному соціумі, спільну працю майстра з учнями, високий рівень професіоналізму під час викладення матеріалу, компетентні коментарі учнів, раціональність використання методів активізації учнів, принципів навчання, сучасних засобів навчання.

З доповіддю на тему «Модні тенденції для вибору взуття у 2019-2020 роках» виступила майстер виробничого навчання з професії «Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття» ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» Колозова Наталя Анатоліївна. Присутні відмітили актуальність теми доповіді та обмінялись враженнями та думками.

З інформацією про сумісну працю роботодавців та навчального закладу виступив заступник директора ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» Коваль Артем Миколайович. Він зауважив на актуальність сумісної праці як запоруки формування професійних компетентностей майбутніх фахівців.

З метою прищеплення любові до обраної професії, поглибленого вивчення тем, що зацікавлюють учнів з професії «Квітникар. Флорист» був проведений майстер-клас майстром виробничого навчання ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» Нотченко Катериною Василівною на тему «Складання композиції з живих квітів». Майстер-клас пройшов на високому організаційному та професійному рівні. Присутні семінару-практикуму стали активними учасниками майстер-класу і власними руками виконали запропоновану композицію.