Обласний семінар-практикум викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури

12 березня 2019 року на базі ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» проведений обласний семінар-практикум викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області.

Перед початком семінару перед викладачами виступив заступник директора центру Ліуш А.М., який розповів про перспективи розвитку закладу освіти в сучасних соціально-економічних умовах.

Викладач Нестеренко Н.М., спеціаліст вищої категорії, провела відкритий урок на тему «Маргінальні особистості – джерело небезпеки чи шлях до вільної свідомості?» (компаративний аналіз роману В. Підмогильного «Місто», П. Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні», Ф. Достоєвського «Злочин і кара», Ф. Стендаля «Червоне і чорне».

Наталія Миколаївна головний акцент зробила на компаративному аналізі, показала спільні та відмінні риси художніх творів на рівні теми, сюжету, жанрової специфіки, системи образів. Внутрішній світ героїв, мотиви їх вчинків, стимули й наміри, морально-етичні принципи – це стало предметом обговорення на уроці. Слід відзначити, що впродовж уроку викладач застосовувала різноманітні методи і форми роботи, зокрема евристичну бесіду, методи «Спільний проект», «Ментальна карта», «Очікування», «Складання діаграми Вена», «Займи позицію», «Мікрофон», «Закінчи речення». Доречно були використані ІКТ. Урок проведено на високому методичному рівні.

Наталія Миколаївна провела майстер-клас «Створення та використання інтелект-карт як спосіб підвищення результативності навчання». Викладачі із задоволенням взяли участь у створенні ментальних карт з різних тем української мови та літератури, зарубіжної літератури.

Мироненко О.В., викладач української літератури ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей» поділилась досвідом щодо підготовки учнів до ЗНО, виступила з доповіддю «Якісна підготовка до ЗНО як запорука успішного результату».

Кокіна І.А., керівник експертної творчої групи викладачів української мови та літератури м. Запоріжжя презентувала методичні матеріали творчої групи за темою «Підвищення мотивації навчання на уроках української мови та літератури». Матеріали збірника буде розміщено в блозі методиста Четверякової Л.І. на сторінці «Творча лабораторія педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної освіти»

З інформацією щодо проведення ІІІ науково-практичної конференції «Україна очима молоді» виступила методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Четверякова Л.І.

Щиро дякуємо керівництву ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» за гостинність, приємну творчу атмосферу.

Бажаємо успіхів у роботі всім викладачам української мови та літератури»!