Сучасна освіта для викладача англійської мови

В умовах 21 сторіччя з його швидким інформаційним потоком, умовами та вимогами, що постійно змінюються, очевидною стає необхідність відповідного підвищення рівня професійної кваліфікації викладачів, які готують до життя в сучасних умовах молоде покоління. І, особливо, це стосується викладачів англійської, як мови, якою спілкується світ та висвітлюються всі новини.

На безперервності освіти та вмінні самостійно розвиватися наголошують не тільки реалії життя, а і принципи Нової української школи. До цього спонукають і зміни, внесені в Типове положення про атестацію педагогічних працівників. На щастя, тепер ми можемо обирати вид, форму та суб’єкта підвищення кваліфікації, і, нарешті, в нас є такі можливості!

З 13.04.2018 по 15.04.2018 відбувся методичний семінар-тренінг «Mini Camp L.E.A.D.» для вчителів англійської мови, організований адміністрацією Заліщицької державної гімназії (Тернопільської обл.) спільно з Корпусом миру та посольством США в Україні. В заході взяли участь 73 вчителі з 17 областей України та 8 волонтерів Корпусу миру та Fulbright Scholar програм. Представником Мелітопольщини та системи ПТНЗ в Camp L.E.A.D. була Крютченко О.О. викладач англійської мови ДНЗ «Мелітопольське ВПУ».

Робота учасників була спрямована на реалізацію завдань Нової української школи в контексті особистісно компетентнісного підходу. Програма триденної роботи була насиченою і охопила такі важливі питання як створення мотивації в учнів та комфортного навчального середовища, ефективне планування уроків, вирішення конфліктів та академічна доброчесність, креативне і критичне мислення. Вразила величезна кількість практичних методів та форм роботи, наданих тренерами з тем кооперативного та учне-центрованого навчання, які одразу можна легко застосувати на уроці. Кожен з учасників зміг поповнити свою методичну скарбничку різноманітними видами навчальних ігор, розминок та інших форм діяльності, які можна використати і на уроці, і в позаурочних заходах, включаючи діяльність в літніх мовних таборах. І все це виключно англійською мовою 24/7 – неймовірний інтенсив!

Жодними словами не можливо передати дружню теплу атмосферу позитивно заряджених людей, які зібрались в таборі для обміну досвідом. В різні кінці нашої країни повезли викладачі частинку щирої гостинності Заліщицьких господарів семінару Ірини Лучин, Todd Emile Gable та Войчишин Олександри.

Рівень та якість роботи семінару були відзначені МОН України на сайті: «Завершився Всеукраїнський мовний семінар Mini-сamp LEAD, учасниками якого стали понад 70 педагогів

Як учасник семінару, хочу поділитися отриманим натхненням та запросити колег до участі в подібних заходах.
https://tjgable24.wixsite.com/camplead/home

Крютченко О.О.,
викладач англійської мови
ДНЗ «Мелітопольське ВПУ»