Семінар педпрацівників харчової промисловості та торгівлі

15.03.2017 на базі Державного навчального закладу «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» відбувся обласний семінар-практикум педагогічних працівників ПТНЗ харчової промисловості і торгівлі з професії «Кухар», «Кондитер», «Офіціант».

За планом роботи семінару виступила Кедрова Тетяна Василівна заступник директора з НВР Державного навчального закладу «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту». Вона доповіла про історію становлення та перспективи розвитку навчального закладу, проблеми та задачі на сучасному етапі.

З методичною доповіддю за темою «Толерантність в теорії та практиці сучасної професійної освіти» виступила викладач предметів професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «Запорізький ЦПТО водного транспорту» Прокопенко Юлія Володимирівна. Вона доповіла, що впровадження елементів педагогіки толерантності в навчально-виробничий процес – це ви вимоги часу, які допоможуть майбутньому робітнику адаптуватись у сучасному соціумі.

На високому професійному та методичному рівні провела відкритий урок професійно-теоретичної підготовки з професії «Кухар» викладач ДНЗ «Запорізький ЦПТО водного транспорту» Гуревіч Наталя Василівна за темою «Бурерброди». Учасники семінару визнали актуальність застосування на уроці сучасної оргтехніки для викладення матеріалу, застосування оціночних листів та використанні мережі , закріплення трудових прийомів практичним завданням, виконання тестових завдань для контролю знань.

З метою підвищення професійної майстерності, популяризації фахових здобутків, кращого виробничого досвіду проведений фрагмент конкурсу фахової майстерності з професії «Офіціант» (практичний тур) викладачем предметів професійно-теоретичної підготовки Луценко Ольгою Вікторівною ДНЗ «Запорізький ЦПТО водного транспорту». Учні старанно виконали завдання конкурсу, отримали оцінки. Присутні відмітили високий фаховий рівень викладача в організації та проведенні практичного туру конкурсу.

Про організацію роботи методичної комісії кулінарного напряму виступила голова Аксьонова Олена Іванівна. У презентації були висвітлені нагальні питання роботи комісії та шляхи їх реалізації.

У рамках співпраці навчального закладу з роботодавцями був запрошений для проведення майстер-класу шеф-кухар лаунг-бару «дзеркала» Микола Дракін. Він продемонстрував застосування сучасних технологій при приготуванні м’ясної гарячої страви молекулярної кухні. Для дегустації від шеф-кухаря був запропонований десерт – тірамісу особистого приготування за власно розробленою рецептурою. Микола Дракін є випускником цього навчального закладу. Тому і педагоги і присутні визначили високу майстерність і творчий підхід майстра своєї справи при виконанні страв.