Обласний семінар-практикум педпрацівників легкої промисловості та сфери послуг

09 листопада 2017 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей сервісу» відбувся обласний семінар-практикум педагогічних працівників ПТНЗ легкої промисловості і сфери послуг з професій «Кравець», «Перукар (перукар-модельєр)», «Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття», «Квітникар. Флорист».

За планом роботи семінару-практикуму виступив директор ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» Спекторов Борис Ілліч. Він доповів про реалізацію сучасних підходів для розвитку навчального закладу, проблеми та задачі на даному етапі.

З доповіддю-презентацією на тему «Педагогічні умови стимулювання навчально-пізнавальної активності учнів» виступила практичний психолог ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» Кривушак Інна Сергіївна. Вона доповіла, що педагогічні умови – це динамічна, варіативна модель організації учнів на певний період часу, який передбачає підвищення ефективності навчання, застосування методологічних знань для розкриття особливостей розумової роботи учнів.

З питань співпраці роботодавців та навчального закладу виступила спеціаліст з технічної експертизи ТОВ НВФ «Міда, ЛТД» Малиновська Людмила Іванівна, яка розповіла про перспективи проходження виробничої практики та працевлаштування на підприємстві. Голова методичної комісії ДНЗ «Запорізький професійний ліцей» Пілішек Марія Єгорівна продемонструвала присутнім засоби з догляду за взуттям із замші та велюру у осінньо-зимовий період.

На високому організаційному та професійному рівні провела відкритий урок з професії «Перукар (перукар-модельєр)» майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» Шульга Ольга Степанівна на тему «Вправи з виконання локонів способами гарячої завивки («угору», «униз», «вісімкою». Присутні відмітили актуальність особистого показу трудових прийомів, використання інноваційних технологій на уроці, а саме відео-матеріал з укладання волосся, високий рівень професіоналізму майстра виробничого навчання під час проведення вступного інструктажу, компетентні коментарі учнів, раціональність використання методів, принципів, засобів навчання.

На високому методичному та професійному рівні провела відкритий урок з професії «Кравець» майстер виробничого навчання Жила Тетяна Володимирівна на тему «Особливості обробки різних кокеток та з’єднання їх з виробом». Присутні відмітили фахове виконання трудових прийомів майстра, активізацію учнів на уроці, демонстрацію професійних здобутків та навичок.

З метою прищеплення любові до обраної професії, поглибленого вивчення тем, що зацікавлюють учнів з професії «Перукар (перукар-модельєр)» (майстер в/н Шульга Ольга Степанівна) та «Квітника. Флорист» (майстер в/н Макушева В.В.) на високому організаційному та професійному рівні були проведені майстер-класи на теми «Створення зачіски у фольклорному стилі з використанням штучних квітів» та «Виготовлення букетів із штучних квітів».

Присутні відмітили високий рівень організації та проведення обласного семінару-практикуму педпрацівників легкої промисловості та сфери послуг.