Створення персонального сайту – не данина моді, а необхідність

Сьогодні створення персонального сайту – вже не данина моді, а необхідність, оскільки на власному веб-ресурсі кожен може розповісти всім про свій цікавий досвід та власні “родзинки”, обмінюватися цікавою та корисною інформацією з колегами, здобувачами освіти та їхніми батьками.

Початок ХХІ століття – це період стрімкого розвитку та становлення інформаційного суспільства, в основі якого лежить вибуховий розвиток інформаційних технологій. За таких умов радикально змінюється функціонування освітньої системи.

Портфоліо педагогічного працівника – це спосіб фіксації, накопичення матеріалів, що демонструють рівень професіоналізму педагога і вміння вирішувати завдання своєї професійної діяльності. Портфоліо показує рівень його підготовленості і рівень активності у навчальних та позанавчальних видах діяльності.

Головне призначення портфоліо – продемонструвати найбільш значущі результати практичної діяльності для оцінки своєї професійної компетенції, такі як реалізовані проекти, участі в олімпіадах і конкурсах, проведені педагогом дослідження.

Портфоліо дозволяє педагогу проаналізувати, узагальнити і систематизувати результати своєї роботи, об’єктивно оцінити свої можливості та спланувати дії з подолання складнощів і досягнення більш високих результатів, зміщуючи акцент з оцінки на самооцінку.

Друге важливе призначення портфоліо педагогічного працівника – це альтернативна форма оцінки професіоналізму та результативності роботи педагога при проведенні атестаційної експертизи на відповідність заявленої кваліфікаційної категорії. Це й інструмент для забезпечення моніторингу професійного зростання педагога.

Тому, виникає необхідність розробки електронного портфоліо педагогічного працівника, як альтернативної форми оцінки його педагогічної діяльності та професіоналізму.

В рамках проєкту «Діджиталізація у ЗП(ПТ)О: можливості та перспективи» Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізької області у березні 2021 року проведено дистанційний курс для педагогічних працівників  “Створення персонального сайту-портфоліо  педагогічного працівника закладу освіти”, на якій зареєструвалося  480 освітян України.

Для інформування педагогічних працівників закладів освіти про дистанційне навчання на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти  у Запорізькій області створено сайт “Дистанційне навчання НМЦ ПТО у Запорізькій області”  https://sites.google.com/view/nmc-pto-zp-do/ . На сайті можна ознайомитись з інтерактивним Календарем дистанційного навчання НМЦ ПТО на 2021 рік, Програмами дистанційних курсів, умовами навчання та необхідними інструкціями для початку навчання. Також є активне посилання на реєстраційні форми та контакти для зворотнього зв’язку.

З метою забезпечення можливості спілкування учасників дистанційних курсів створена група у Facebook “НМЦ ПТО у Запорізькій області. Дистанційне навчання.” https://www.facebook.com/groups/610477722711377/ .

Методист центру, тренер курсу Наталя Осіна  розробила Програму дистанційного навчального курсу, яка була затверджена директором НМЦ ПТО у Запорізькій області.

9 березня 2021 року розпочали навчання 388 педагогічних працівника України приєднавшись до Google Classroom. Для забезпечення ефективного навчання  тренер курсу Осіна Наталя розробила інструкції з інфографікою, відеоінструкції, тести, практичні завдання, провела 2 прямі трансляції на каналі YouTube, під час яких ознайомила з безкоштовними платформами для створення сайту або блогу педагогічного працівника закладу освіти, характерними ознаками сайту-портфоліо педагогічного працівника закладу освіти, булі розглянуті приклади іншого використання Google Сайтів (створення веб-квестів, проєктів тощо). Проведено майстер-клас щодо створення сайту-портфоліо на ресурсі Google Сайт та налаштування меню, сторінок та Google Analytics.

Ефективний зворотній зв’язок із учасниками курсу був налаштований через системи сповіщень, здачі робіт, отримання приватних консультацій до кожного завдання в середовищі Google Classroom. По закінченню навчання кожен учасник отримав теоретичні знання та створив персональний сайт-портфоліо на ресурсі Google Сайт.

Електронні версії сертифікату кількістю 15 академічних годин (0,5 кредиту ЄКТС) отримали 262 освітянина України.

Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області вітає всіх педагогічних працівників, які опанували теоретичну та практичну частини дистанційного курсу та отримали сертифікат. Дякуємо всіх за участь та запрошуємо на наступні дистанційні курси та майстер-класи.

Ознайомитись з відгуками та сайтами учасників курсу можна на дошці Padlet.

 

Зроблено в Padlet