Семінар для педагогічних працівників з підготовки робітничих професій машинобудівного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

Сучасна освіта у всьому світі відчуває значні зміни, що стосуються не тільки змін у питаннях змісту навчальних матеріалів, а й технологій та форм їх передачі. Передача знань – важливий процес, від якого залежить якість засвоєння знань, і, що важливо, успіх формування необхідних життєвих навичок.

В даний час увага приділяється створенню в професійному закладі інноваційного навчального середовища. Адже саме освітні технології, інтерактивні методи навчання, нестандартні форми педагогічної діяльності, які дозволяють  здобувачу освіти організовувати свою навчальну роботу в умовах, що наближені до реальних, дають очікуваний ефект.

Від педагогічних працівників професійної освіти насамперед залежить, чи отримають учні необхідні знання та навички, чи зможуть ix творчо використовувати, чи стануть вони професійно грамотними, конкурентоспроможними робітниками на ринку праці. Тому викладачі спеціальних дисциплін та майстри виробничого навчання постійно  працюють над освоєнням нових педагогічних технологій і застосовують їx у своїй педагогічній діяльності.

27 березня 2024 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений семінар для педагогічних працівників з підготовки робітничих професій машинобудівного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області за темою «Інноваційні підходи – технології, методи і форми в освітньому процесі при підготовці майбутніх кваліфікованих робітників у машинобудівній галузі».

Розпочала семінар Павленко Оксана Володимирівна, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області.

Спікерами заходу стали:

Скрябіна  Яна Вікторівна, викладач професійно-технічної підготовки Державного навчального закладу  «Запорізький промисловий центр професійно-технічної освіти», яка виступила за темою «Використання цифрових освітніх ресурсів для здійснення формувального оцінювання здобувачів освіти на уроках спеціальної технології з професії «Контролер верстатних і слюсарних робіт (слюсарні роботи)»»;

Бормаченко Наталія Сергіївна, майстер виробничого навчання Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» ­–  тема доповіді «Використання інноваційних технологій при підготовці та проведенні  уроків виробничого навчання за професією «Токар»»;

Захаренко Ганна Степанівна, викладач професійно-технічної підготовки Закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Запорізький технологічний професійний коледж «Моторобудівник»»  – тема доповіді  «Викладання спеціальних дисциплін з метою підготовки висококваліфікованих робітників в сучасних умовах».

Спікери поділилися своїм досвідом, розповіли які технології, інтерактивні методи, цифрові інструменти використовують у своїй професійній діяльності, продемонстрували практичні навички, так як якісні зміни в підготовці кваліфікованих робітників зумовлюють необхідність інноваційного розвитку освітнього процесу у професійно-технічних навчальних закладах.

Дякуємо всім за співпрацю, бажаємо успіхів в педагогічній діяльності і реалізації  творчих планів!

Більше фото, ящо натисніть на іконку facebook