Обласний онлайн-семінар для вихователів гуртожитків та керівників гуртків ЗП(ПТ)О Запорізької області

31 березня 2021 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області на сервісі Zoom пройшов обласний онлайн-семінар для вихователів гуртожитків та керівників гуртків закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області на тему «Взаємодія педагогічних працівників у позаурочний час: досвід співпраці».

Розпочала онлайн-семінар Дар’я ЛИННИК, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, запропонувавши учасникам пройти онлайн-реєстрацію (за допомогою Google-документа).

Першим спікером заходу стала Алевтина БЕВЗ, заступник директора з навчально-виховної роботи Державного навчального закладу «Бердянський машинобудівний професійний ліцей», яка доповіла за темою «Розвиток креативності та творчих здібностей здобувачів освіти в позаурочний час».

Далі, слово взяла Марія СМОЛА, вихователь гуртожитку Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю», яка розповіла про особливості виховної роботи в гуртожитку в умовах карантинних обмежень. Також, спікер презентувала статистичні данні, які були зібрані та узагальнені особисто доповідачем (щодо рівня залежності від Інтернету, нехтування сном тощо).

Наступним спікером стала  Анжела КУЗЬМЕНКО, керівник гуртка «Натхнення» Державного навчального закладу «Бердянський центр професійно-технічної освіти», яка розповіла про інструменти, які вона використовує у співпраці з класними керівниками для виявлення обдарованої молоді та розвитку творчих компетентностей здобувачів освіти. Окрім того, керівник гуртка запропонувала учасникам пройти тест «Коло» для визначення творчих здібностей. Колеги позитивно відреагували на вправу і долучились до її виконання.

Наталія МІЮЦ, вихователь гуртожитку Державного навчального закладу «Михайлівське вище професійне училище» представила доповідь на тему «Співпраця з класними керівниками – запорука успіху в організації виховної роботи у гуртожитку» і продемонструвала, яке насичене життя здобувачів освіти у гуртожитку коли до них у гості завітають класні керівники.

Наталія ПОПОВА, заступник директора з виховної роботи Державного навчального закладу «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» розповіла, яке «смачне» життя у гуртожитку ДНЗ «Запорізьке МВПУ». Учасники онлайн-семінару були у захваті від смаколиків, які готують здобувачі освіти у гуртожитку закладу освіти.

Наступним етапом у взаємодії учасників онлайн-семінару, стала пропозиція взяти участь у «мозковому штурмі» (інтерактивна дошка Jamboard). Результат такої співпраці можна побачити на фото.

Підсумкова доповідь була від Олексія ОДЖУБІЙСЬКОГО та Василя ПАВЛЮКА, викладачів фізичного виховання, керівників спортивних гуртків Державного навчального закладу «Михайлівське вище професійне училище», які розповіли та продемонстрували ефективність взаємодії керівників гуртків з майстрами виробничого навчання в організації роботи спортивних секцій та під час проведення спортивних заходів.

Завершенням стало опитування, де учасники онлайн-зустрічі поділилися своїми враженнями та емоціями від онлайн-семінару.

Онлайн-семінар прийшов активно – у чаті постійно з’являлись коментарі, питання та слова вдячності за корисну інформацію та нові ідеї.
За результатами проведеного онлайн-семінару спікерам видані сертифікати (обсягом 3 години).

Дякуємо спікерам за цікаву, корисну інформацію.

Кузьменко А.

Міюц Н.

Оджубійський О., Павлюк В.

Попова Н.

Смола М.

Бевз А.