Обласний семінар-практикум педпрацівників ЗП(ПТ)О електротехнічного та машинобудівного напрямів

01 листопада 2017 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький політехнічний центр ПТО» відбувся обласний семінар-практикум педагогічних працівників ЗП(ПТ)О електротехнічного та машинобудівного напрямів.

За планом роботи семінару виступив директор Державного навчального закладу «Запорізький політехнічний центр ПТО» Полухін Володимир Федорович. Він доповів про перспективи розвитку, проблеми навчального закладу та важливість впровадження дуальної системи у навчально-виробничий процес на сучасному етапі.

У рамках співпраці з навчальним закладом на тему «Роль системи дуальної освіти у професійній підготовці молоді у Німеччині» виступила заступник директора з персоналу і соціальному розвитку ТОВ «ЗТМК» Василега Людмила Вікторівна. Вона доповіла, що у Німеччині дуальна система існує разом з професійною освітою майже століття. Це історична традиці, яка задовольняє держав, підприємства та професійні навчальні заклади. А в Україні всі підприємства повинні бути зацікавлені у співпраці з професійно-технічними навчальними закладами. Для цього необхідно створити оптимальні умови.

Із досвіду роботи на тему «Впровадження елементів дуальної системи в навчально-виробничий процес ДНЗ «Запорізький політехнічний центр ПТО» виступила викладач предметів професійно-теоретичної підготовки з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» Закутіна Зоя Вікторівна. Вона доповіла, що впровадження дуальної системи в навчально-виробничий процес є актуальним у сучасній освіті, що дозволить активізувати процес навчання, наблизитись до реалій виробництва, реалізувати ідеї розвиваючого навчання, підвищити рівень самостійної роботи учнів та формувати їх професійну компетентність.

На достатньому професійному та методичному рівні провів відкритий урок професійно-теоретичної підготовки з професії «Електрогазозварник» майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізький політехнічний центр ПТО» Давидченко Артем Станіславович на тему «Технологічні особливості напівавтоматичного зварювання вуглецевих сталей у захисних газах». Учасники семінару визнали актуальність застосування на уроці сучасної оргтехніки для викладення матеріалу, імітаційного показу трудових операцій майстром виробничого навчання, виконання завдань для закріплення здобутих знань.

З метою підвищення педагогічної майстерності, популяризації фахових здобутків майстер виробничого навчання Нікітіна Ілона Іванівна поділилась досвідом роботи із учасниками семінару. Вона провела майстер-клас з використанням інтерактивної дошки тому, що сьогодні освіта вимагає новий підхід у викладанні предметів та оволодінні професією, а дошка є як засіб підвищення професійного рівня викладача та учнів.