Заходи присвячені Року Японії в Україні

2017 рік за ініціативою Президента України оголошений роком Японії в Україні. Дивовижна і неоднозначна країна Японія. Це країна з давніми й непорушними традиціями. Про японську культуру, мистецтво, спосіб життя, символіку, спорт та ще багато цікавого дізналися учні ДНЗ «Запорізький ЦПТО водного транспорту», в рамках проведених заходів до Року Японії в Україні. Вони переглянули презентації, ознайомились з історією, культурою та мистецтвом Японії.

Викладач фізики Загорулько П.В., підготував для учнів повідомлення на лінійку «Внесок японських вчених у дослідженні космічного простору». Учні групи 3-4, разом з керівниками групи, Романій Е.П. та Баликою Г.Я. долучились до давнього японського мистецтва оригамі і створили 30 журавликів, японського символу здійснення мрій всіх дітей. Викладач кулінарного циклу Луценко О.В. провела японську чайну церемонію з групою 25-26. Викладач центру Кокіна І.А. презентувала учням цікаві факти про життя та навчання у Японії. Учні дізналися, що у Японії навчальний рік розпочинається першого квітня. Рівень грамотності у країні становить майже 100%. В Японії на вулицях можна побачити вази з парасольками, якщо починається дощ, можна взяти будь-яку, а потім, коли дощ закінчується, поставити в найближчу вазу. У швидкісних поїздах кондуктор при вході у вагон знімає головний убір і кланяється, і тільки потім перевіряє квитки. Кожен другий японець чудово малює і непогано співає – це результат системи виховання дітей – їх спершу вчать малювати і співати, а потім говорити й писати.

У рамках проведення заходів учні центру відвідали імпровізований кінозал «Зустріч з Японією», де переглянули науково-популярні фільми про Японію та подивилися японський мультфільм.

Кожен народ славиться своїми традиціями, культурою, але повинні йти в ногу з часом і знати про культуру інших народів.

Гончаренко Н.П.,
заступник директора з НВР
ДНЗ «Запорізький ЦПТО водного транспорту»