Нарада директорів ПТНЗ Запорізької області на тему «Модернізація професійно-технічної освіти: проблеми та перспективи»

16 травня 2017 року на базі комунального закладу Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася нарада директорів та заступників директорів з навчально-виробничої роботи професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області на тему «Модернізація професійно-технічної освіти: проблеми та перспективи».

Озерова Тетяна Ярославівна, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації розповіла про новації у сучасній системі освіти.

Грицаєнко Олена Леонідівна, заступник начальника управління, начальник відділу кадрової роботи та координації діяльності навчальних закладів Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, розповіла про організацію навчально-виробничого процесу та підсумки атестації педагогічних працівників за 2016-2017 навчальний рік у ПТНЗ.

Ципріанова Світлана Георгіївна, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, розповіла про порядок закінчення 2016-2017 навчального року у ПТНЗ.

Паржницький Олександр Вікторович, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, розповів про системний підхід до забезпечення якості навчально-виробничого процесу в ПТНЗ. Звернув увагу на те, що зараз проводяться Всеукраїнські конкурси професійної майстерності серед учнів ПТНЗ. За результатами конкурсу з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», Владислав Сіняков, учень ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» посів 4 місце і отримав диплом ІІІ ступеню. Сімушина Елізабет, учениця ДНЗ «Запорізьке ВПУ моди і стилю» взяла участь у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Перукар» та посіла 5 місце і отримала диплом ІІІ ступеню.

Також він підкреслив, що важливим є функціонування сайтів навчальних закладів, інформація на сайті повинна бути змістовною, доступною та актуальною.

На нараді виступила Петренко Лариса Михайлівна, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, учений секретар Інституту професійно-технічної освіти НАПН України. Вона розповіла про перспективи розвитку професійно-технічної освіти в Україні, а також висвітлила питання щодо проблем підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів ПТО; децентралізації ПТО; проблемних аспектів та перспектив розвитку професійної та професійно-технічної освіти.