Модернізація освітнього середовища та підвищення якості професійної освіти

15 жовтня 2020 року на базі Державного навчального закладу «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» проведено зустріч з викладачами спеціальних дисциплін, у рамках Проєкту «Модернізація системи професійно-технічної освіти для потреб регіонального ринку праці».

Під час зустрічі Директор НМЦ ПТО у Запорізькій області Олександр Паржницький ознайомив з основним напрямом модернізації освітнього середовища, що забезпечить інноваційність, доступність, гнучкість і відкритість освітнього процесу для здобуття професійних кваліфікацій. Викладачі – ключовий фактор успіху. Саме через викладачів відбувається змістове наповнення та взаємодія здобувачів освіти на курсі.

Олександр Вікторович зауважив, що успішна реалізація проєкту передусім залежить від готовності викладача адаптувати свій підхід до подачі матеріалу, методів викладання й розуміння ролей викладача та учнів у навчальному процесі, створення якісного навчального онлайн-контенту; важливо комунікувати нові можливості, зокрема для викладачів, які з’являються завдяки впровадженню змішаного навчання.

Для запровадження ефективних моделей комунікацій необхідно підходити до планування всього процесу здобуття окремих компетентностей, як до сукупності взаємопов’язаних видів навчальної діяльності здобувачів освіти.