IV Козацька Міжнародна воєнно-історична конференція

08 червня 2023 року, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, Лариса Двоєносова взяла участь у  IV Козацькій Міжнародній воєнно-історичній конференції, яка проходила на базі КЗ «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека». Її організували представники:  Українського козацького Руху Опору російським агресорам і окупантам, Міжнародного конгресу Українського козацтва, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Б. Хмельницького та Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки.

Захід відбувся на виконання Указів і рішень Президента України Володимира Зеленського в сфері оборони та євроатлантичної інтеграції, державних Стратегій інформаційної безпеки та національно-патріотичного виховання молоді України. А також згідно планів роботи відповідних заходів Кабінету Міністрів України, Міжнародного Конгресу Українського козацтва, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, координаційної ради з питань розвитку козацтва при Запорізькій обласної державної адміністрації у співпраці з фахівцями Гетьманської Шляхетської академії імені князя Дмитра Вишневецького (Байди), Запорізького національного університету, Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ», Міжнародної федерації «Спас», Всесвітньої Генеральної асамблеї нащадків козацьких родів, координаційної ради з питань розвитку козацтва Січеславщини.

Модератор конференції, Дмитро Сухінін, голова Міжнародного Конгресу Українського козацтва, засновник загальнодержавного альманаху «Українське патріотичне козацтво» очільник Руху Опору, воєнний волонтер, вчений, історик, розповів, що так само, як і 500 років тому, українська армія та наш народ відважно стоять проти терористичного імперіалізму московії, отримуючи підтримку цивілізованого світу.

Під час заходу виконувач обов’язків голови міста Запоріжжя, Анатолій Куртєв, повідомив про створення робочої групи, яка буде впроваджувати програму розвитку козацтва в обласному центрі на період 2023-2028 років.

Під час онлайн-з’єднання Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні, Вальдемарас Сарапінас, висловив повагу та захоплення Збройними Силами та народом України, їх єдністю та героїзмом у зустрічі з цією жахливою агресією – «Ви творите історію. Ви захистили не лише Київ, Харків, Запоріжжя та інші міста України від окупанта, а й змусили агресора відступити, підриваючи мости і дамби та погрожуючи світові голодом і ядерною зброєю. Захищаючи Україну, ви захищаєте Європу, переможе Україна».

Під час заходу науковці, історики, представники українського козацтва та громадські діячі згадували видатні перемоги гетьмана Костянтина Острозького в литовсько-московських війнах, зокрема в битві під Оршею.

Лариса Двоєносова,  методист Центру подякувала організаторам та учасникам конференції, наголосила, що цей захід має велику важливість, оскільки він дозволяє відновити та зберегти пам’ять про великі перемоги гетьмана Костянтина Острозького в історії України. Він нагадує нам про важливість вивчення нашої національної історії та підтримки національних героїв, які відстоювали нашу незалежність і свободу. Що сприяє формуванню патріотичних почуттів серед українського народу, розширює нашу свідомість про національну гідність та історичні досягнення наших предків. Він також спонукає до подальших досліджень, що сприяють глибшому розумінню історичного досвіду та формуванню національної самосвідомості.