Дослідно-експериментальна робота ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище»: переваги і здобутки

У Державному навчальному закладі «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» у травні 2018 року вже друга група, яка здійснювала навчання за затвердженим та погодженим з підприємством-замовником робітничих кадрів АТ «Мотор Січ» робочим експериментальним навчальним планом з професії «Токар» закінчила навчання.

Теоретичне навчання проводилося в стінах закладу з використанням лекційно-семінарських методів навчання, лабораторних і практичних робіт і практично-орієнтованих технологій. Практичне навчання проводилося на виробничих об’єктах підприємства-замовника кадрів для отримання професійних компетенцій за професією «Токар» і спрямовувалося на поглиблення і систематизацію знань, отриманих при вивченні спеціальних предметів, придбання й закріплення початкового практичного досвіду, отриманого під час проходження виробничого навчання в майстернях закладу.

З 24 учнів групи – 19 отримали кваліфікацію 5-го кваліфікаційного розряду, що становить 79% чисельності групи. З 19 випускників – 17 були працевлаштовані на робочі місця АТ «Мотор Січ», 2 – на підприємства малого та середнього бізнесу. 5 учнів групи у зв’язку з необхідністю працевлаштування за сімейними обставинами закінчили навчання з отриманням 4 розряду та були працевлаштовані на підприємства малого та середнього бізнесу.

Аналіз працевлаштування дає змогу зробити висновки, що учні експериментальних груп стовідсотково працевлаштовані за професією на базове підприємство та підприємства малого і середнього бізнесу.

Пискун Т.В.,
заступник директора з методичної роботи
ДНЗ «Запорізьке машинобудівне ВПУ»