Засідання експертної творчої групи викладачів історії ЗП(ПТ)О м. Мелітополя та смт. Якимівки

17 лютого 2022 року на платформі Zoom відбулося засідання експертної творчої групи викладачів історії ЗП(ПТ)О м. Мелітополя та смт. Якимівки.

На засіданні виступила Ніколова М.В. із презентацією (з методичним коментуванням) відкритого позаурочного заходу з історії на тему «Шлях від ненависті до геноциду» (до вшанування пам’яті жертв Голокосту).

Зважаючи на складність, неоднозначність і трагізм вказаної теми, викладачка надала цінні методичні рекомендації щодо вивчення історії Голокосту на уроках та в позаурочній роботі. Також була загострена увага на новітніх методичних підходах: створення «атмосфери захищеності» для здобувачів освіти, визначення дилем та постановка відкритих запитань.

У обговоренні взяли участь:

Шерганова О.А., яка загострила увагу на актуальності, у глобальному визначенні, дослідження теми Голокосту.
Нечитайло С.В., яка підкреслила важливість цієї теми в історії України і в історії нашого краю.
Четверякова Л.І., яка акцентувала увагу на цінності запропонованих методичних рекомендацій та вказала, що тему Голокосту, під час проведення позаурочного заходу, доцільно розглядати із здобувачами освіти у форматі очного навчання.
Також слухали Казачанську І.Я., яка запропонувала до обговорення перспективну тему нового методичного збірника творчої групи  та індивідуальних тем викладачів.

З даного питання виступили члени творчої групи з пропозиціями власних тем:

Кисіль О.Л. ­­­– «Основні прийоми формування мотивації навчальної діяльності здобувачів освіти на уроках історії за сучасних умов».
Дійков М.І. – «Підвищення мотивації та інтересу учнів до вивчення історії шляхом впровадження на уроках BYOD».
Шерганова О.А. – «Розвиток аксiологiчної компетентностi здобувачiв освiти за допомогою сучасних методiв вiзуалiзацii».
Штейц Н.А. – «Вивчення оцінок історичної особистості її сучасниками та нинішніми дослідниками».
Нечитайло С.В. – «Підготовка здобувачів освіти  до життя в умовах сучасного світу».
Михайлова Н.В. – «Розвиток історичної пам’яті під час вивчення родинної історії з використанням пошуково- дослідницьких методів».
Ніколова М.В. – «Використання сучасних освітніх технологій на уроках історії як засіб розвитку пізнавальної активності здобувачів освіти».
Казачанська І.Я. – «Вивчення історії повсякденності як дієвий засіб розвитку реальних історичних уявлень здобувачів освіти».

Четверякова Л.І. внесла корективи до визначення перспективної теми нового методичного збірника творчої групи та дала оцінку проведеного засідання.

Була ухвалена перспективна тема нового методичного збірника: «Розвиток мотиваційної складової в історичному пізнанні з використанням аксіологічного підходу».

Ірина Казачанська,
керівник експертної творчої групи 

Більше фото, якщо натисните на іконку facebook