Засідання експертної творчої групи «Борисфен»

05 жовтня 2022 року відбулось онлайн засідання експертної творчої групи викладачів суспільних дисциплін м. Запоріжжя «Борисфен». Під час зустрічі розглянули наступні питання:

  1. Обговорення і затвердження плану на поточний навчальний рік.
  2. Обмін досвіду з організації роботи з учнями під час воєнного стану.
  3. Оновлення програм з предметів «Історія України», «Всесвітня історія».

Засідання групи відкрила керівник Тетяна Казаченко, яка відзначила, що основною метою навчання в дистанційному форматі у воєнний період має бути  підтримка, яка допоможе стабілізувати психічний стан здобувачів освіти. Досвідом роботи в цьому напрямку поділилися викладачі ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» Наталія Хмура, ДНЗ «Запорізький професійний торгово- кулінарний ліцей» Ольга Христенко.

Керівник творчої групи також донесла до відома присутніх інформацію про оновлення програм з предметів «Всесвітня історія», «Історія України», «Громадянська освіта» у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Росії проти України. Згідно з Інструктивно-методичними рекомендаціями щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році (Додаток 9 до листа Міністерства освіти і наук України від 19.08.2022 р. №1/9530-22) у програми предметів «Історія України», «Всесвітня історія», інтегрованого курсу «Історія: Україна і світ» внесено зміни з урахуванням нових історіографічних напрацювань. Запропоновані доповнення мають на меті увиразнити наскрізні лінії з минулого, які дають змогу пояснити сучасні події. Частина змін у навчальних програмах спрямована на розширення просторових контекстів української історії, створення додаткових можливостей для аналогій і порівнянь.

Викладачі розглянули та затвердили план роботи групи на поточний навчальний рік. Головними напрямками роботи є методична допомога викладачам області, поширення напрацьованого досвіду (створення банку методичних розробок уроків, тематичних заходів, виступи на вебінарах, пропаганда досвіду в соціальних мережах).

Учасники засідання поділилися досвідом і умовами роботи в своїх закладах освіти під час воєнного стану: розповіли, як вони проводять онлайн уроки, яке мають технічне забезпечення, які існують проблеми в онлайн роботі, як вони намагаються їх вирішувати; яке значення для здобувачів освіти має спілкування з викладачами. Викладачі також обмінялися думками з питань проведення обласних заходів у поточному навчальному році.

Бажаємо всім викладачам історії натхнення для творчості, нових успіхів, життєвих перемог, миру!