Ювілей ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ»

Державному навчальному закладу «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» 95 років!

Все почалося в далекі 20-ті роки минулого століття. На базі Олександрівських майстерень була організована фабрично-заводська школа. Саме з цієї події веде відлік наш навчальний заклад.

Мінялися часи, змінилася епоха, але навчальний заклад не змінював свій профіль. Він і зараз готує для країни кваліфікованих спеціалістів робітничих професій: «Електрогазозварник», «Газорізальник», «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування», «Верстатник широкого профілю», «Слюсар-ремонтник», «Помічник машиніста тепловоза», «Помічник машиніста електровоза», «Машиніст тепловоза», «Складач поїздів», «Слюсар з ремонту рухомого складу», «Провідник пасажирського вагона», «Касир квитковий». Адміністрація ліцею та педагогічний колектив розуміють, що спеціалісти саме цих професій так необхідні Україні.

Приємно, що підприємства Запоріжжя та Придніпровської залізниці дієво підтримують навчальний заклад: дають учням можливість для проходження виробничої практики та надають робочі місця по закінченні навчального закладу; проводять з педагогами спільні заходи, спрямовані на удосконалення професійної майстерності – тренінги, майстер-класи, стажування.

Ліцею – 95! На свято прийшло багато почесних гостей: директор Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Озерова Т.Я., керівник справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Подорожко В.В., заступник міського голови Пустоваров А.І., директор Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Погрібняк Ю.В., голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району Мостовий В.О., директор Науково-методичного центру ПТО Запорізької області Паржницький О.В.

Привітати ліцей з ювілеєм прийшли представники таких підприємств, як ПрАТ «ЗЕРЗ», ВАТ «Запоріжсталь», ВАТ «Запоріжкокс», ДП «Запорізький титаномагнієвий комбінат», а також підприємств Укрзалізниці – пасажирського вагонного депо станції Запоріжжя 1, Запорізького моторвагонного депо, вагонного депо Запоріжжя Ліве.

ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» входить до складу асоціації Державних закладів професійно-технічної освіти України залізничного транспорту, тому привітати колег з ювілеєм приїхали гості з різних міст України: Києва, Дніпра, Козятина, Мелітополя, Здолбунова, Харкова, Люботина.

Зі сцени було сказано багато теплих щирих слів та побажань. Ми любимо свій ліцей. Ми пишаємося своїми випускниками. Ми впевнені, що наш навчальний заклад ще багато років буде готувати висококваліфікованих робітників для України.

«Допоки сонце сяє, доки вода тече – надія є!»

Єрмоленко Н.В.,
методист
ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ»