XVІ форум лідерів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

Бути лідером сьогодні – це вміти адаптуватися до змін у швидкозмінному світі, проявляти інноваційний підхід та здатність до співпраці, сприяючи розвитку команди та досягненню спільних цілей, враховуючи різноманітність думок та потреб всіх учасників.

Лідерство та волонтерство неподільні, оскільки волонтерська діяльність визначається не лише бажанням допомагати, але і вмінням приймати відповідальність та керувати ініціативами, що автоматично визначає людину як лідера, що активно сприяє формуванню комплексної громадянської особистості.

30 листопада 2023 року, на платформі ZOOM, пройшов ХVІ форум лідерів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти у Запорізькій області на тему «Роль учнівського самоврядування та волонтерства у закладах професійної (професійної-технічної) освіти: результати роботи та невіддільні аспекти».

Модератор заходу Дар’ї ЛИННИК, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області нагадала про дії учасників освітнього процесу під час тривоги та технічні вимоги роботи на форумі. Протягом зустрічі, координувала ці питання Світлана ГРИТЧИНА, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

З вітальним словом виступили:

Олена ТРУШКОВА, заступник начальника відділу кадрової роботи, професійної освіти та координації діяльності закладів освіти Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації;

Олександр ПАРЖНИЦЬКИЙ, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Далі учасники та гості форуму були ознайомлені з програмою заходу, після цього рада учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти у Запорізькій області презентувала звіт роботи учнівського самоврядування за 2022-2023 навчальний рік за напрямами, а саме: культурно-масова робота, соціальна робота, навчальна (професійна) робота, профорієнтаційна робота, спортивно-масова робота, національно-патріотичне виховання, гуртожиток.

Детальніше була розглянута тема волонтерства Оксаною РЕНГЕВИЧ, викладачем Державного навчального закладу «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти» та Богданою МАКСИМЕНКО, лідером учнівського самоврядування Державного навчального закладу «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти». Ними була розкрита тема «Волонтерський рух як один із феноменів самоорганізації та напрямів роботи учнівського самоврядування в умовах сьогодення». Далі слово взяли Анастасія ГРУША, майстер виробничого навчання Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» та Ярослав ПАНАСЕНКО, президент учнівського самоврядування Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту», які продемонстрували результат діяльності молодіжного волонтерського руху у закладі освіти.

Також, Оленою ЛЕЩЕНКО, к.пед.н., доцентом кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Запорізького національного університету та Іллею ТИМЧИШИНИМ, Тетяною БАБЕНКО, студентами 4 курсу кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Запорізького національного університету була підготовлена інтерактивна взаємодія з лідерами на тему «Соціально-педагогічна профілактика кіберсуїциду серед підлітків».

На завершення форуму, Аліна ЛЮБИНСЬКА, член ради учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області та Оксана КВІТКО, відповідальна за роботу учнівського самоврядування Державного навчального закладу «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» презентували Мотиваційний посібник лідера «Як вести за собою».

Підсумовуючи роботу ХVІ Форуму, можна зазначити, що найефективніше лідерство виникає через активну участь у волонтерських ініціативах. Лідерство через волонтерство створює сильну командну динаміку та водночас відкриває нові можливості для особистого та колективного зростання.

Посилання на матеріали: http://surl.li/ntdqc