Виховання етики і культури водіння

«Рух – це життя», – сказав філософ древній
Це шлях до того, щоб пізнати світ.
Дорожній рух – це зручність для людини,
Тому виконуй правила як слід

Ми не можемо уявити свого життя без транспорту, доріг, світлофорів, пішоходів. Транспорт – наш вірний друг! Звісно, необхідно пам’ятати, що він може бути не тільки корисним, а й небезпечним.

Аби поглибити знання учнів про правила дорожнього руху, сприяти розвитку професійних навичок поведінки на дорозі 20 грудня в ДНЗ «Чубарівський центр ПТО» для учнів професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва; Водій автотранспортних засобів» було проведено виховний захід на тему: «Виховання етики і культури водіння».

Під час проведення подорожі країною ПДР, учні мали змогу дізнатися про поведінку водія під час дорожнього руху, отримати багато корисної інформації щодо правильного поводження та безпечного руху на дорозі.

Ведучі заходу, учні третього курсу Андрій Толошний та Владислав Шишка (професія «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва; Водій автотранспортних засобів; Слюсар – ремонтник») ознайомили присутніх з поняттям етики водіння, рисами характеру, які треба виховувати з юнацьких літ, щоб стати в майбутньому кваліфікованими водіями.

На зупинці «ПДР» учасники подорожі, працюючи в створених творчих групах «Пішоходи», «Пасажири» та «Водії» працювали над складанням п’яти правил з відповідної теми. Серед карток із зображенням дорожніх знаків обирали відповідні знаки, що стосувалися визначеної теми.

Цікавою була вікторина «Культурний водій», питання якої проектувалися на екран, в якій відображалися запитання про стиль і манеру водіння, визначали головний елемент культури водія. До уваги майбутніх водіїв була представлена жартівлива мініатюра «Водій – Шумахер», ролі пасажира та водія майстерно виконали учні третього курсу Олександр Андрусишин та Георгій Білецький. У гості завітав і наш друг – Світлофор (Георгій Білецький, 3 курс), який розповів про походження слова «Світлофор» та пояснив, що означають кольори світлофора. Потім запропонував відгадати загадки кросворду, відповіді яких утворили слово «Світлофор».

Кожна творча група обрала «щасливі квитки», за правильну відповідь яких змогли отримати жетони відповідного кольору. На останній зупинці «Фінальна» були підведені підсумки виховного заходу. Учасники мали дати якнайбільше правильних відповідей на поставлені запитання викладача, отримавши жетон. Наприкінці заходу учні закріпили основні правила водія та кожен усвідомив, що необхідно ще з юних літ виховувати та вдосконалювати свої вміння у водінні автотранспортними засобами аби на дорозі не створювати надзвичайних ситуацій.

Бодня В.В.,
майстер в/н з практичного водіння автомобіля
ДНЗ «Чубарівський центр ПТО»