Системний підхід при педагогічному проєктуванні медіаосвітнього середовища

09 березня 2023 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведено методичний семінар-тренінг викладачів природничого циклу (хімія, біологія, екологія) закладів професійної (професійно-технічної освіти) Запорізької області на тему: «Системний підхід при педагогічному проєктуванні медіаосвітнього середовища».

Відкрив захід Олександр Паржницький, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, звернув увагу присутніх на інновації в освіті та невпинний розвиток суспільства, які потребують підготовки викладача нової формації, спроможного реагувати на всі виклики часу та розвиватись і адаптуватись до сучасних змін; побажав учасникам миру, успіхів й нових творчих здобутків.

Продовжила методичний семінар-тренінг Оксана Матяшева, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області й звернула увагу присутніх на актуальності теми та зазначила, що дистанційне навчання розширює та оновлює роль викладача, який повинен координувати пізнавальний процес, постійно вдосконалюватись, підвищувати творчу активність і кваліфікацію відповідно до нововведень; адаптувати викладання предмета так, щоб під час онлайн-уроку викласти найцінніше та надати здобувачам освіти інструкції і роз’яснення щодо опрацювання навчального матеріалу.

Викладач ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» Анастасія Груша продемонструвала можливості створення інтерактивного контенту в мультизадачних онлайн-сервісах Genially та Quizizz на уроках хімії, які допомагають покращити унаочнення навчального матеріалу, підвищити самостійну пізнавальну діяльність здобувачів освіти, додати естетики та емоційності уроку, пришвидшити обробку інформації та полегшити викладачу проведення контролю знань, завдяки своїй інтерактивності (https://view.genial.ly/6408c810176df00019dbbbd5/presentation-prezentaciya-pro-onlajn-servisi).

Сергій Лосік, викладач ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» ознайомив учасників методичного семінару-тренінгу з ресурсами для навчання та розвитку медіаграмотності, які відповідають віковим та рівневим потребам здобувачів освіти та викладачів і дозволяють аналізувати, критично оцінювати й створювати повідомлення для різних типів медіа. Продемонстрував можливості штучного інтелекту ChatGPT і перспективи його використання в освітньому процесі й професійній діяльності (https://drive.google.com/file/d/1mJ_VWuG2GwV10lngiujMPa50d9nbiZO8/view?usp=share_link).

Під час зустрічі також були проведені тренінгові вправи щодо візуалізації особистого стресу та знаходження ресурсу для виходу з таких ситуацій. Практичний психолог, викладач ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» Олена Яхнова, розповіла про карти модальності, за допомогою яких, кожний учасник заходу міг визначити  свою особисту «мову» подолання стресу чи кризи (https://www.canva.com/design/DAFctVWGNa8/vjqQtmAxyV1-jmvBd3hhtg/view?utm_content=DAFctVWGNa8&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton#2).

Також розглянули можливості використання інструментів ресурсу Canva та удосконалили професійну майстерність щодо створення візуального контенту (відеопрезентації).

Була створена чудова атмосфера для спілкування, яка підтримувалася впродовж усього часу роботи методичного семінару-тренінгу. Дякуємо всім педагогічним працівникам за співпрацю!