Стажування фахівців зварювального напрямку на базі навчально-практичного центру інноваційних технологій зварювання

Відповідно до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів, з метою практичного ознайомлення із новим обладнанням для зварювальних робіт (фірма Fronius (Австрія), фірма Kemppi (Фінляндія), на базі навчально-практичного центру інноваційних технологій зварювання державного навчального закладу «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» в період з 13.05 по 17.05.2019р. було проведено стажування.

У стажуванні взяли участь одинадцять слухачів: педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької на Дніпропетровської областей та фахівці провідних підприємств м. Запоріжжя.

Зміст та строки стажування були визначені програмою стажування. Загальний фонд навчального часу програми стажування становив 40 годин, з яких: 6 години – теоретичне ознайомлення із будовою, технічними характеристиками і режимами роботи зварювальних апаратів та 34 години практичні роботи які включали:
– виконання технічних прийомів зварювання й наплавлення чорних металів у різних просторових положеннях зварювальними апаратами Trans Steel 3500 S та TPS 320 I C PULSE/4R;
– виконання технічних прийомів зварювання кольорових металів і сплавів зварювальними апаратами MASTER S 400 та Magic Wave 3000;
– виконання технічних прийомів плазмового різання металів апаратом Povermax 45XP;
– виконання технічних прийомів зварювання й наплавлення стикових та кутових з’єднань зварювальним апаратом КА-002.

Теоретичні та практичні заняття під час стажування проводив майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізький ПЦПТО» Володимир Горщинський, електрогазозварник 5 розряду, інженер зварювального виробництва, володар Європейського сертифікату зварника, отриманого в Польщі.

Слухачі з цікавістю та натхненням працювали на новітньому зварювальному обладнанні, адже заклади професійної освіти та багато промислових підприємств міста не можуть похвалитися таким матеріальним забезпеченням у сфері зварювання.

За результатами стажування усім слухачам були видані довідки встановленого зразка та відповідні сертифікати.

Андрій Ліуш,
заступник директора з навчально-виробничої роботи
ДНЗ «Запорізький ПЦПТО»