Шевченківські дні у ДНЗ «Чубарівський професійний аграрний ліцей»

Я знову повертаюся до нього,
Читаю, перечитую «Кобзар»,
Ні! Україна не була убога –
Поклав ти серце на її вівтар

У березні традиційно український народ звертається до величної постаті Тараса Шевченка – гордості, частинки серця кожного українця.

09-10 березня 2017 року у ДНЗ «Чубарівський професійний аграрний ліцей» вшанували пам’ять видатного сина України Т.Г.Шевченка.

На літературному святі «Шевченкова криниця слова не міліє» звучали поезії Кобзаря, пісні на слова Тараса Шевченка, демонструвалися відеоролики про життєпис та поетичну і художню творчість митця. Викладач Остапчук Н.М. проаналізувала бліцопитування та га питання «Хто такий Шевченко?» найчастіше відповідали: «поет», «митець», «пророк», «класик української літератури», «гордість українського народу», рідше – «художник». «Чому треба вивчати творчість Кобзаря?» учні пояснювали так: «у віршах Шевченка – історія України», « …гарні, мелодійні вірші», «у його творах можемо побачити себе, наш світ: Шевченко – пророк», «якщо не будемо вивчати, то не зможемо взагалі говорити про красу і велич українського слова», «…щоб бути освіченою людиною і патріотом своєї держави».

Кращими у вікторині «Чи знаєте ви творчість Кобзаря» стали учні другого курсу Роман Орляк, Єгор Суховий, які навчаються за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; слюсар-ремонтник; водій автотранспортних засобів» та третього курсу Максим Сержанський, учень який навчається за професією «Кухар; кондитер».

Також учні ліцею побували на відкритті пам’ятника Тарасові Шевченку в Гуляйполі.

У ліцейній бібліотеці Балак С.В. організувала книжкову виставку «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», на якій представлено літературу, що висвітлює життєвий і творчий шлях письменника, Шевченкіану в поезії, музиці, живописі.

Остапчук Н.М.,
викладач української мови та літератури
ДНЗ «Чубарівський ПАЛ»