Робочий візит до м.Запоріжжя представників Європейського фонду освіти

Європейський фонд освіти з 2015 року впроваджує проект «Skills Connexion: Підримка навчання на робочому місті». Цей регіональний проект спрямований на сприяння розробці та впровадженню політики щодо навчання на робочому місці у Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові, Україні та Казахстані. У рамках проекту  організовано низку заходів із розбудови потенціалу з питань навчання на робочому місці, в яких взяли участь  представники Міністерства освіти та науки України і роботодавців України. У кожній з названих країн проведено мапування політики та практик навчання на робочому місці.

Ґрунтуючись на напрацюваннях проекту, та з метою визначення подальшої підтримки Україні в галузі навчання на робочому місці з робочим візитом до м. Запоріжжя прибули представники Європейського фонду освіти Дідьє Желібер, Експерт з питань залучення приватного сектору у ПТО та Інна Дергунова, Асистент проекту.

26 лютого 2018 року на базі ДНЗ «Запорізьке машинобудівне ВПУ» відбулася зустріч експертів, де були присутні директор Департаменту освіти і науки ЗОДА Тетяна Озерова; заступник начальника управління – начальник відділу дошкільної, загальної середньої та професійної освіти Департаменту освіти і науки ЗОДА Валентина Хівріч; головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої та професійної освіти Департаменту освіти і науки ЗОДА Світлана Ципріанова; директор НМЦ ПТО у Запорізькій області Олександр Паржницький.

Під час зустрічі  обговорено підсумки роботи експериментального майданчика з упровадження елементів дуальної форми навчання. Директор ДНЗ «Запорізьке машинобудівне ВПУ» Олександр Олійник організував екскурсію по навчальному закладу, продемонстровані сучасні кабінети та майстерні навчального закладу.

Наступним етапом візиту було відвідування Міжнародного технічного центру та підприємства АТ «Мотор Січ», на якому керівництво ознайомило гостей із сучасним обладнанням та процесом проходження виробничої практики учнів на виробництві. Експерти мали змогу поспілкуватись з учнем та його наставником безпосередньо на робочому місці.

Цікава та інформативна екскурсія для гостей проведена в «Музеї техніки Богуслаєва».

Запланована зустріч та огляд ДНЗ «Запорізький політехнічний центр ПТО» пройшли на високому професійному рівні. За круглим столом обговорювались питання адаптації учнів до умов підприємства з представниками ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» та ПАТ «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь» щодо впровадження елементів дуальної форми навчання. На завершення зустрічі директор навчального закладу Володимир Полухін ознайомив присутніх із матеріально-технічним забезпечення політехнічного центру.

Ознайомлення із підприємством ПАТ «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь» справило неабияке враження на гостей. Ростислав Шурма, Генеральний директор заводу під час зустрічі з експертами позначив подальші напрямки розвитку підприємства та звернув увагу на ефективну співпрацю з закладами професійної (професійно-технічної) освіти.

На завершення свого візиту до Запорізького регіону Дідьє Желібер, Інна Дергунова, представник Департаменту освіти і науки ЗОДА та керівники вищеназваних закладів професійної (професійно-технічної) освіти завітали до Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, де на високому методичному рівні та у дружній атмосфері пройшло обговорення перспективи подальшої співпраці з Європейським фондом освіти.