Підліткова вагітність – проблеми дорослі

Серед сучасних педагогічних проблем однією з суспільно-важливих є зниження віку початку неповнолітніми статевого життя, що супроводжується зростанням кількості штучного переривання вагітності, розширенням діапазону венеричних захворювань, появою серед дівчаток матерів-одиначок. У зв’язку з цим актуальним у системі навчально-виховної роботи є сексуальне просвітництво і статеве виховання учнів.

Тому 20 листопада 2017 року в ДНЗ «Чубарівський ЦПТО» для учнів груп, які навчаються за професією «Кухар; кондитер», була організована зустріч з лікарем-гінекологом Димченко Н.М., фахівцями з соціальної роботи Гуляйпільського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Кірша Н.В., Штепа О.М. та інспектором Гуляйпільського районного відділу з питань пробації Костенко Є.С. Тема зустрічі «Підліткова вагітність – проблеми дорослі». Мета зустрічі: привернення уваги учнівської молоді до проблем ранньої вагітності, власного здоров’я, розвиток умінь і навичок його збереження, пропаганда здорового способу життя.

Лікар професійно й доступно розповіла, що вагітність у ранньому віці не тільки ускладнює життя дівчини, але і створює великий ризик для її здоров’я. Негативний вплив на дитину мають і шкідливі звички матері та батька, що можуть нанести непоправної шкоди здоров’ю та розвитку немовляти. Переривання підліткової вагітності загрожує безпліддям та іншими гінекологічними захворюваннями. Пояснила необхідність систематичного відвідування гінекологічного кабінету. Інформативною була і розповідь лікаря про сучасні контрацептивні засоби для запобігання вагітності та венеричних захворювань.

Друга частина зустрічі проходила у форматі запитання-відповідь. Дівчата задавали лікарю питання, які їх хвилюють. Зустріч пройшла у теплій, невимушеній атмосфері.

Кінцевою була розповідь представника соціальної служби про ситуацію з неповнолітніми вагітними на сьогодні. Змістовною було повідомлення про відповідальність неповнолітніх батьків та вимоги до них.

Адже вступаючи в сексуальні стосунки, підлітки часто не усвідомлюють, а іноді й не знають про можливі наслідки такого кроку. Через це радість відкриття нової грані людських взаємин може захмаритися розчаруванням, фізичним і психологічним дискомфортом, а часто й більш серйозними наслідками – ранньою вагітністю та проблемами незрілого батьківства.

Сподіваємось, що отримана інформація допоможе учням зрозуміти, що їхнє здоров’я та майбутнє залежить виключно від них самих та від способу їхнього життя.

Шепель А.А.,
класний керівник гр. №62
ДНЗ «Чубарівський ЦПТО»