Обласний семінар-практикум викладачів фізики

7 листопада 2019 року на базі Державного навчального закладу «Пологівський професійний ліцей» проведено обласний семінар-практикум викладачів фізики закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему «Використання виробничого досвіду на уроках фізики».

Відкрила семінар-практикум методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Осіна Наталія Анатоліївна.

На початку семінару-практикуму учасників привітав директор ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» Чесноков Іван Іванович та розповів про сьогодення й перспективи розвитку, основні напрями діяльності закладу освіти. Заступник директора з навчально-виробничої роботи Кудінов Олексій Анатолійович провів відеопрезентацію закладу освіти. Далі учасники семінару були запрошені до виробничих майстерень, де ознайомились з матеріально-технічною базою ліцею.

Голова методичної комісії, викладач фізики ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» Демарецька Тетяна Іванівна презентувала власну практику щодо використання виробничого досвіду здобувачів освіти на уроках фізики за напрямом підготовки для галузей громадського харчування та електротехнічного виробництва. Були продемонстровані фрагменти уроків фізики із застосуванням проектних технологій та додатків Google як складових інноваційної діяльності викладача, створені інтерактивні вправи для актуалізації опорних знань і перевірки домашніх завдань. Учасники семінару-практикуму із захопленням працювали у середовищі Google Classroom, спробували відповідати на запитання у сервісі Flippity, пограли у гру «Мільйонер» та ознайомились з віртуальними лабораторіями.

Далі викладач фізики ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» Демарецька Тетяна Іванівна поділилась досвідом щодо застосування проєктних технологій на уроках фізики. Продовжили цю тему майстри виробничого навчання Прасолов Олег Анатолійович (з професії «Електрогазозварник») та Самчук Наталія Вікторівна (з професії «Кухар. Кондитер»), які розповіли про зв’язок фізики з уроками виробничого навчання в галузях електротехнічного виробництва та громадського харчування та про застосування проєктних технологій. Учні ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» презентували два проєкти «Виготовлення металевої підставки для квітів» і «Готуємо борщ!».

Викладач фізики ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» Петрик Світлана Володимирівна продемонструвала відео із власних уроків і розповіла про використання виробничого досвіду здобувачів освіти на уроках фізики за напрямом підготовки для галузі моторобудівника.

Викладач спецдисциплін ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» Режко Катерина Миколаївна поділилася власним досвідом щодо міжпредметної інтеграції фізики в галузі громадського харчування як необхідного дидактичного засобу формування компетентностей здобувачів освіти.

Керівник гуртка технічної творчості, майстер виробничого навчання з професії «Кухар. Кондитер» Жемчужнікова Алла Михайлівна провела майстер-клас «Живопис очима фізика. Фізика кольору» й продемонструвала технічні варіанти реалізації моделі використання «основних кольорів» на виробах із глини.

Фастова Альона Андріївна розповіла про використання платформи Learnis для створення навчальних веб-квестів, вікторин та інтелектуальних онлайн-ігор. Всі учасники семінару-практикуму спробували пройти квест з фізики.

Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліївна зробила огляд Інтернет-ресурсів для викладачів фізики і презентувала власний сайт «Інтернет на користь», ознайомила присутніх із корисними інтернет-сервісами для роботи викладача. Особливу увагу було приділено ресурсам для створення інтерактивних завдань, роботі в середовищі Google Classroom, цифровим інструментам формувального оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти.

З метою поліпшення роботи викладачів фізики було прийняте рішення створити середовище Google Classroom для спілкування та обміну інформацією. Також там можна ознайомитись з усіма матеріалами викладачів та майстрів виробничого навчання, що брали участь у роботі семінару-практикуму.

Всі учасники семінару-практикуму отримали подарунки – буклети, смайлики та сувеніри – вироби із глини, виготовлені членами гуртка технічної творчості. Крім того, учасники обговорили поточні питання та підвели підсумки роботи.

Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліївна висловила вдячність керівництву та колективу ДНЗ «Пологівський професійний ліцей», всім учасникам семінару-практикуму за співпрацю.