Наука – про життя

З найдавніших часів людство знає, яке значення має біологія в житті людини. Навіть древні люди змушені були вивчати тварин і рослини, щоб полювати і забезпечувати собі харчування та лікування.

У квітні 2018 року було проведено позакласний захід з біології «Наука про життя», метою якого стало формування значення біології в житті людини і суспільства.

Підготувала та провела захід викладач біології Катаєва Ольга Петрівна, яка зазначила, що саме біологія – ключ до гармонійного існування природи й людини.

У заході взяли участь ведучі Іскра Ніна та Самойлова Єлизавета, які допомогли пов’язати події минулого і сучасного життя, а також учні різних професій і курсів, які цікавляться біологією.

Подорож у світ біології учні почали з античної Греції, а саме з досягнень видатного ученого і філософа Аристотеля. Свої погляди на явища природи він виклав у працях «Історія тварин», «Про виникнення тварин» та ін. Про ці події розповів учень групи ТМ 18 Наталушко Кирило.

Багато цікавого дізналися учні з розповіді Саклакова Кирила про видатного флорентійського художника епохи Відродження Леонардо да Вінчі, який дуже цікавився анатомією людини і залишив докладні анатомічні малюнки, які досі вважаються одними з найкрасивіших з коли-небудь створених.

Наступним етапом у розвитку біології стало відкриття клітини. Отже, було доведено, що світ не сукупність мертвих об’єктів, він повний життя. Учні переглянули відеофільм «Вивчення клітини».

Не буде перебільшенням сказати, що сучасна біологія – одна з найважливіших для людства природничих наук. Це пов’язано з тим, що саме біологія є основою медицини – науки, одним із напрямків якої є обґрунтування методів запобігання хворобам людини та зміцнення її здоров’я. Учні дізналися про відомого українського хірурга М.М.Амосова, якого суспільство визнало обличчям української історії.

Варто відзначити, що біологія дуже цікава наука, яка дає нам можливість дізнаватися про те, над чим ми ніколи не замислювались. Учні подивилися відео «15 цікавих фактів про людський організм».

Біологія – наука про найкрасивіші речі у світі! Жоден об’єкт досліджень інших наук не несе такої естетичної цінності, як жива природа. Так наприклад, квіти не тільки радують нас ароматом і своїм виглядом, але і відображають історію держави і національні традиції.

Учениця І курсу Марущенко Валерія розповіла про рослини-символи різних країн, а також про рослини – символи України. Калина вважалася символом любові, щастя, краси, багатства, здоров’я, а верба символом весни, радості, життя, здоров’я, і родючості.

Пісню про калину і вербу заспівала учениця І курсу Янакова Вікторія.

Вірш «Життя» автора Надії Красоткіної виконала учениця І курсу Сидор Світлана:
Життя складне, але цікаве.
Його не взнаєш до пуття.
Буває радісне й лукаве…
Але… Спасибі за життя!

І взагалі, саме біологія – ключ до гармонійного існування природи й людини, що є обов’язковою умовою не тільки сталого розвитку сучасної цивілізації, а й існування людства.

Піснею «Про життя» у виконанні учениці І курсу Гулієвої Аміни закінчився наш захід.

Отже, усе, що відбувається у світі, так чи інакше пов’язане з життям.

Катаєва О.П.,
викладач біології
ДНЗ «Бердянський ЦПТО»