Коучингова сесія «Емоційне вигорання і мотивація педагогів до професійної діяльності»

Відповідно до плану спільної роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області та Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» 04.10.2017 була проведена коучингова сесія для заступників директорів, методистів професійно-технічних навчальних закладів та методистів Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

«Емоційне вигорання і мотивація педагогів до професійної діяльності» – така тема заходу, який відбувся на базі НМЦ ПТО у Запорізькій області. Коучинг проводила Бабкова Олена Олексіївна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри андрагогіки КЗ «ЗОІППО». На заході був присутній Приходько Валентин Миколайович, доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри андрагогіки КЗ «ЗОІППО».

Олена Олексіївна за активною участю присутніх розглянула проблему емоційного вигорання педагогів (симптоми, фактори, чинники, стадії, рівні) та надала рекомендації, як його уникнути.

Учасники заходу, розподілившись на групи, із задоволенням брали участь у запропонованих вправах: «Знайомство. Не хочу хвалитись, але люди кажуть, що….». «Хто сьогодні посміхнувся собі?», «Прання». Особливо емоційно відбувалось виконання вправи «Намалюйте образ педагога – який емоційно вигорів», а також його подальше перетворення на образ успішної людини.

Дуже цікавою виявилась вправа з метафоричними асоціативними картами. Людина обирає карту і, дивлячись на неї, розповідає про те, що їй болить. Саме цю вправу тренер запропонувала використовувати в сімейній терапії, психодрамі, арттерапії, психоаналізі і просто для розваги в колі друзів і сім’ї.

Тренер акцентувала увагу учасників на питанні: «що таке мотивація» і її способи (економічні, ресурсні, статусні, інтелектуально-творчі) та провела вправу в групах «Соціально-психологічні типи педагогів: пунктуали, зберігачі традицій, активні професіонали, молоді спеціалісти» з точки зору способів мотивації для кожного типу.

У процесі роботи Бабкова О.А. запропонувала учасникам техніку «Розкажи історію» із використанням метафоричних асоціативних карт. Присутні із задоволенням вигадували історію «Педагог у відпустці».

Всім учасникам коучингу тренер підготувала тест «Діагностика рівня емоційного вигорання за В. Бойко».

Зазначений захід відбувся в дуже доброзичливій, привітній обстановці. Педагогічні працівники не тільки почули корисну інформацію, а й набули позитивного й оптимістичного настрою.

Емоційне вигорання і мотивація професійної діяльності педагогів(Бабкова О.О.)

Емоційне вигорання

Інтерпретація

Тест эмоционального выгорания

Фоксфорд