Дистанційний курс “Впровадження STEM-технології в освітній процес” розпочато

В умовах оновленого змісту навчання, високих темпів глобалізації, комп’ютеризації, великої кількості доступної інформації, низького рівня забезпечення сучасним обладнанням кабінетів природничих дисциплін, ми спостерігаємо зниження  мотивації до навчання. Сьогодення об’єктивно вимагає переведення освітнього процесу на новий технологічний рівень, активізацію пошуку перспективних інноваційних й педагогічних технологій, спрямованих на доступність якісної освіти та розвиток і саморозвиток особистості. Сучасний педагог повинен бути мобільним і вміти пристосовуватися до будь-яких проблемних ситуацій. Цю проблему можна вирішити, використовуючи принципи STEM-технологій. STEM-принцип враховує поєднання наукових досліджень, математичні, технологічні та інженерні методи роботи під час уроку.

Саме тому, 05 лютого 2024 року Науково-методичний центр професійно-технічної освіти розпочав проведення дистанційного курсу “Впровадження STEM-технології в освітній процес”.

Методист центру, тьютор Наталя Осіна  розробила Програму дистанційного курсу, яка була затверджена директором НМЦ ПТО у Запорізькій області. На дистанційний курс вже зареєструвалися 135 педагогічних працівників України, з них 67 педагогів вже приєдналися до Google Classroom, де відбувається навчання. Для забезпечення ефективного навчання  тьютор курсу Наталя Осіна розробила відеоінструкції, практичні завдання, підготувала теоретичні та додаткові матеріали з теми. Ефективний зворотній зв’язок із учасниками навчального курсу налаштований через системи сповіщень, здачі робіт, отримання приватних консультацій в середовищі Google Classroom. Результатом ефективного навчання за програмою є створення власного STEM-проєкту або STEM-уроку.

Електронні версії сертифікату обсягом 30 академічних годин (1 кредит ЄКТС) передбачені за умови правильного виконання практичного завдання. Сертифікат має всю інформацію згідно з вимогами чинного законодавства, зокрема Постанові КМУ від 21 серпня 2019 р. № 800.

Реєстрація на дистанційний курс продовжується до 28 квітня 2024 року за покликанням https://forms.gle/apJevsYK684yoYqW7

З програмою навчального курсу, умовами та необхідними інструкціями щодо початку навчання можна ознайомитись на сайті “Дистанційне навчання НМЦ ПТО у Запорізькій областіhttps://bit.ly/3vOSsJ1

Запрошуємо всіх педагогічних працівників країни на навчання!