Дискусійний клуб «Успіх та ефективність підприємницької діяльності» в рамках Європейського року навичок

Підготовка здобувачів освіти до умов ринку передбачає залучення їх до основ підприємницької діяльності. Саме тому, для здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області 30 січня 2024 року Департаментом освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області, було організовано і проведено дискусійний клуб «Успіх та ефективність підприємницької діяльності» в рамках Європейського року навичок.

З вітальним словом до учасників заходу звернулись: Людмила Поліщук, заступник начальника управління – начальник відділу кадрової роботи, професійної освіти та координації діяльності закладів освіти Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації і Олександр Паржницький, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, кандидат педагогічних наук.

Запрошені експерти: Ілля Новіков, керівник проєктів організаційного розвитку, консультант і ментор Дія-Бізнес,  партнер Асоціації підприємців-ветеранів АТО (АПВА), StartUp Ukraine; Оксана Лиманська, інвестиційний консультант, ментор стартапів (регіон Центральна та Східна Європа), амбасадор Visa Foundation; Катерина Стефанович, PR менеджер та тренер в Sigma Software University; Альона Гавриленко, заступник голови Ради Запорізької обласної федерації роботодавців, начальник бюро розвитку персоналу АТ «Мотор Січ», голова обласної ради трудової молоді, директор ТОВ «Інститут бізнес-розвитку» розкрили таємниці підприємництва та провели обговорення як зі здобувачами освіти так і з педагогічними працівниками.

Головними темами дискусії були:

– що таке підприємництво і кому воно підходить;
– пошук бізнес ідеї. Скільки тут везіння і скільки алгоритму;
– бізнес створюють для себе, а продукти для клієнта;
– за яких умов можна заробляти і допомагати іншим;
– як приймати рішення в умовах невизначеності;
– запуск бізнесу від ідеї до реалізації;
– антикризовий менеджмент;
– особистий бренд та сила нетворкінгу;
– де взяти гроші на власну справу тощо.

Це були три години неймовірних вражень. Проведення заходу такого формату дозволило учасникам отримати нові знання щодо формування їхніх практичних навичок і готовності до успішного ведення бізнесу.