Засідання клубу лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області

14 червня 2017 року на базі дитячого оздоровчого центру «Чайка» (острів Хортиця) відбулося засідання клубу лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області на тему «Формування лідерських навичок молоді до активної участі у громадському житті».

Організатори заходу: Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області, Державний навчальний заклад «Запорізький правобережний професійний ліцей».

Засідання клубу лідерів проходило у форматі двох секцій:
– лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів області;
– заступників директорів з навчально-виховної роботи професійно-технічних навчальних закладів області.

Цікавою і змістовною була програма для найактивнішої учнівської молоді. Це і анкетування щодо розвитку лідерських здібностей, і тренінг «Формула здоров’я», що провів Вікторов Іван Васильович, практичний психолог ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей». Організовані квести «Шляхами відродження духовних та моральних цінностей української нації» (провела бібліотекар цього навчального закладу Коліниченко Ірина Анатоліївна) та «Маршрут безпеки» (провели заступник директора з навчально-виховної роботи Білоіван Наталія Андріївна та керівник фізвиховання Шевцова Алла Павлівна ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей»). Підтримці гарного фізичного самопочуття та прекрасного настрою сприяла фізична хвилинка «Ми за здоровий спосіб життя», яку провела Шевцова Алла Павлівна, керівник фізичного виховання ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей».

Секцію заступників директорів з навчально-виховної роботи ПТНЗ області відкрив директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Паржницький Олександр Вікторович. Він акцентував увагу на важливості компетентісного підходу навчання; поздоровив переможців Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності та побажав усім плідної праці.

На секцію були запрошені соціальні партнери, з якими результативно співпрацюють професійно-технічні навчальні заклади області.

Прийменко Галина Володимирівна, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, проінформувала, що соціальні партнери допомагають вирішенню складних життєвих ситуацій учнівської молоді.

Смірнов Ігор Васильович, заступник начальника Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Головного управління Національної поліції в Запорізькій області наголосив на важливості роз’яснення, що треба знати для запобігання явищу торгівлі людьми.

На секції була присутня Шостак Вероніка Петрівна, головний спеціаліст відділу по роботі з молоддю Управління молоді та сім’ї Департаменту спорту, сім’ї та молоді міської ради. Вона розповіла присутнім про соціальну Програму Запорізької міської ради щодо підтримки обдарованої молоді; наголосила на необхідності інформувати учнів про цю Програму; висловила надію на подальшу співпрацю та участь у різноманітних міських заходах, побажала учасникам заходу успіхів та позитиву.

Про результативну співпрацю з Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області та професійно-технічними навчальними закладами проінформувала Заїкіна Наталія Валентинівна, заступник голови правління громадської правозахисної організації «Егіда Запоріжжя». Вона повідомила, що в рамках реалізації проекту «Протидія торгівлі людьми та молоддю України» у 2015, 2016 роках проведено 4 одноденних тренінги «Школа тренерського потенціалу» для вихователів гуртожитків та молодіжних лідерів, на яких підготовлено 33 пари тренерів.

У другій частині секції заступників директорів з виховної роботи ПТНЗ Прийменко Галина Володимирівна розглянула низку актуальних питань: щодо порядку призначення обласної стипендії; прийом учнів на навчання (особливу увагу приділяти дітям, батьки яких загинули в зоні АТО); літня зайнятість учнів; продовження роботи у новому навчальному році щодо участі у Всеукраїнських конкурсах фахової майстерності тощо.

По закінченні секційної роботи увазі всіх присутніх були представлені майстер-класи, які проводились педагогічними працівниками ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» (роботи у техніці «квілінг», техніка виготовлення ляльки-мотанки тощо).

І, як результат проведеної роботи, найприємніший момент заходу – вручення сертифікатів і грамот лідерам учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів.

Слід відмітити, що учнівська рада та педагогічний колектив ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» під керівництвом директора Цвєткова Віталія Петровича та заступника директора з навчально-виховної роботи Білоіван Наталії Андріївни доклали значних зусиль щодо організації та проведення засідання клубу лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області.