У ДНЗ «Запорізьке ВПУ» знову відбулося свято-живописний конкурс «Золотий Олівець»

У Запоріжжі, на базі ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище», вже третій рік поспіль відбувається професійний конкурс для молодих митців – «Золотий Олівець».

18 навчальних закладів із Запорізької та Дніпропетровської областей прислали свої молоді дарування для участі у творчому живописному змаганні. 57 учасників вибороли собі право взяти участь у конкурсі «Золотий олівець».

За традицією відкрив конкурс директор ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» Кондратьєв Ігор Іванович. Він гостинно привітав конкурсантів та їх педагогів з початком свята, до якого вони ретельно готувалися.

Тепло, від щирого серця Ігор Іванович побажав усім перемоги і передав слово директору Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Озеровій Тетяні Ярославівні.

Тетяна Ярославівна, будучі прихильницею передових методів розвитку молоді, не змогла не завітати до конкурсу і не висловити своє захоплення ідеєю створення такого цікавого проекту, як «Золотий олівець», який допомагає талановитій молоді висловити своє, мистецьке бачення до оточуючого світу та висловила свою підтримку про присвоєння конкурсу «Золотий олівець», у наступному році, статусу Всеукраїнського!

Завданням цьогорічного конкурсу було виконання живописного натюрморту у самостійно обраній техніці. Натюрморт складався з елементів гіпсових частин обличчя людини. Завдання не з легких тому, що було потрібно не тільки використати знань з анатомії людини, але і застосувати техніку у творчому виконанні. Підсумки вразили не тільки членів журі, але і самих конкурсантів та їх викладачів.

Як ніколи складно було присвоювати призові місця. Журі конкурсу у складі: заслуженого митця України Вільчинського Олександра Олександровича – голова журі, директора об’єднання Запорізьких художніх шкіл, члена Спілки художників України Жолудя Олександра Семеновича, директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області – Паржницького Олександра Вікторовича, директора магазину «Гармонія» Шмиріна Андрія Олександровича. Журі у творчих перипетіях обрало: два перших місця поділили між собою Каменева Ксенія (ДНЗ «Запорізьке ВПУ», Потепух Олександра (ДНЗ «Запорізьке ВПУ»); два других місця розділили Рожитська Лілія ЗДХШ № 3, Горобець Маргарита (ЗДШМ № 3 м. Запоріжжя) До речі – Горобець Маргарита вже була призером другого конкурсу «Золотий Олівець» І місце. Треті місця поділили Малиновська Маргарита та (ДХШ м. Енергодар, викладач Шашинина Рима Петрівна), та Баєва Юлія Викладач Прокоф’єв Євген Олександрович.

Призами глядацьких симпатій були відмічені: Олійник Марія (школа «Основа» та Тосун Лютфие (ліцей «Логос»).

Спонсором, який надав призи для переможців є магазин «Гармонія» матеріали для художників. Для призів були обрані коштовні матеріали для живопису та графіки. Інші учасники конкурсу, які не вибороли ніякі призові місця також являються переможцями бо показали дуже професійні результати своїх творчих надбань та отримали дипломи учасників.

Бажаємо усім творчої наснаги і перемоги в усіх радощах і труднощах які надає нам життя! Ніколи не здавайтеся, заряджайтесь позитивом! А для зберігання доброго настрою радимо усім займатися творчістю, як ми!

Прокоф’єва А.М.,
голова методичної комісії професій художнього напряму
ДНЗ «Запорізьке ВПУ»