Обирайте майбутнє разом з нами!

Одним з основних завдань на життєвому шляху кожної людини є правильний вибір професії. Сучасний стан економічного розвитку України потребує підготовки не лише освіченої, ерудованої особистості, а перш за все людини, яка сама спроможна відповідально здійснити свій професійний вибір.

Професійна орієнтація проявляється у формі турботи суспільства про професійне становлення молодого покоління, підтримку та розвиток природних обдарувань, а також проведення комплексу спеціальних заходів щодо сприяння дитині у професійному самовизначенні і виборі оптимального виду зайнятості з урахуванням його потреб і можливостей, соціально-економічної ситуації на ринку праці.

Професійні орієнтири для молоді надзвичайно важливі на різних етапах становлення особистості.

Виконуючи основні задачі Державної програми професійної орієнтації молоді ДНЗ «Мелітопольський професійний ліцей», ДНЗ «Мелітопольський торгово-професійний ліцей», ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище», які поєдналися в єдину структуру професійно-технічного навчального закладу, співпрацюють з міським і районними центрами зайнятості, загальноосвітніми навчальними закладами Запорізької області.

Педагогічний та учнівський колектив об’єднаної структури трьох колишніх училищ, відомих в місті як 37-ме, 40-е та 10-те вирішили провести інформаційно-пізнавальний захід – День відкритих дверей. Гостей знайомили з професіями, експонатами виставки «Професія, окрилена творчістю», показали майстер-класи з плетіння, художнього розпису, вишивки. Групи екскурсантів відвідали виробничі майстерні верстатників, слюсарів, монтажників, кравців, обладнані навчальні лабораторії кухарів і барменів, перукарів і художників. Випускники шкіл змогли скуштувати смачне печиво кондитерів, навчитися прикрашати страви, поцікавитися рецептами, порадитися, потримати спеціальний інструмент. Хлопцям і дівчатам, які відвідали захід, сподобалося відкрите спілкування з учнями училищ, випускниками минулих років, які зі знанням справи стали найкращими консультантами абітурієнтів. Цікавим для професійного спрямування гостей стала бонус-вікторина, складена і проведена активом учнівського самоврядування. «Разом ми зможемо більше!» – такий заклик профорієнтаційного свята, оскільки проведені єдиним педагогічним і учнівським колективами закладу форми професійного інформування створюють команду майбутнього – активну, відповідальну, творчу. А кваліфіковані працівники, професіонали – це інвестиція в майбутнє, основа процвітання нашого регіону та країни.

Кудар І.В.,
заступник директора з ВР
ДНЗ «Мелітопольський ПЛ»