Школа молодих майстрів виробничого навчання «Комунікативні технології навчання»

Згідно з планом роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області на 2017 рік 25.05.2017 на базі ДВНЗ «Запорізький національний університет» відбулася школа молодих майстрів виробничого навчання «Комунікативні технології навчання».

На початку школи молодих майстрів виробничого навчання учасників привітала заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Петерик С.М. та акцентувала увагу на актуальності даної теми.

Із презентацією «Професійна підготовка фахівців на факультеті соціальної педагогіки та психології» виступила заступник декана з профорієнтаційної роботи факультету соціальної педагогіки та психології Лещенко О.Г. Вона розповіла про переваги і можливості спеціальностей, до яких готує їх факультет.

Філь О.В., кандидат педагогічних наук, підготувала практичне заняття «Практичні основи використання комунікативних технологій навчання», під час якого провела вправу «Передача повідомлення» із п’ятьма учасниками семінару. Метою цієї вправи було показати, як змінюється інформація при її передачі від однієї людини до іншої. Також викладачем проведене тестування на мотивацію за методикою К. Замфир та продемонстровано за допомогою малюнків, як розпізнати емоційний стан співрозмовника по його обличчю.
Козич І.В., кандидат педагогічних наук, підготувала практичне заняття «Комунікація – основа професійної педагогічної діяльності», у ході якого провела тестування «Тест Томаса». Також викладач презентувала вправу, під час якої учасники мали змогу у малих групах скласти на аркушах паперу «Картографію конфлікту» за вільно обраною ситуацією та бажаючі мали змогу обговорити «свою» конфліктну ситуацію із аудиторією.

При підведенні підсумків методисти Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Таран М.В., Тимченко Н.І. та учасники школи молодого майстра виробничого навчання відзначили, що презентація та практичні заняття проведені на високому науковому та професійному рівні і подякували за співпрацю представникам вищого навчального закладу.