Семінар-практикум «Сучасні підходи і технології професійного орієнтування здобувачів освіти»

Профорієнтація… Це реальна можливість привернути увагу учнів закладів загальної середньої освіти до питання важливості вибору професії, бачити свої подальші перспективи, нести особисту відповідальність за своє майбутнє. В сучасних умовах необхідно виховувати конкурентоспроможну особистість, яка б мала не тільки високий інтелектуальний розвиток, а ще й була б психологічно підготовлена до вирів нашого сьогодення.

«Сучасні підходи і технології професійного орієнтування здобувачів освіти». Саме так звучить тема семінару-практикуму для відповідальних керівників за профорієнтаційну роботу закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, який відбувся 13 лютого 2020 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Відкрив семінар-практикум Паржницький Олександр Вікторович, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, який наголосив на тому, що профорієнтаційна робота – це безперервний процес і запорука успішного майбутнього закладу професійної освіти. Звернув увагу на необхідність використання сучасних підходів щодо організації діяльності профорієнтаційного напряму, які були б цікаві і зрозумілі потенційним учням закладів професійної освіти.

Петерик Світлана Миколаївна, заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, проінформувала учасників заходу про хід проведення профорієнтаційних тренінгів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області відповідно до листа Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України «Щодо проведення семінарів-тренінгів профорієнтаційного спрямування». Акцентувала увагу на важливості використання сучасних форм і методів  профорієнтаційної роботи для підвищення  мотивації учнівської молоді до здобуття професійної (професійно-технічної) освіти.

На практичній частині семінару-практикуму, його учасники, поділившись на команди, брали найактивнішу участь у тренінгу «Моє професійне «Я» (складання професіограм професій будівельного та залізничного напрямів із використанням ігрових платформ «Портрет у весь зріст»), який підготувала і провела практичний психолог ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» Колтунова Надія Валеріївна.

Кудар Ірина Валеріївна, заступник директора з виховної роботи ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище» представила напрацювання закладу освіти «Лабораторія профорієнтації».

Оскільки на сьогодні зростає потреба у використанні ефективних інструментів профорієнтаційної діяльності, які допоможуть підвищити престижність робітничих професій, зацікавити майбутніх випускників шкіл,  методисти Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Линник Дар’я Ігорівна та Головко Людмила Володимирівна підготували практичний матеріал «Використання сучасних інструментів при створенні наочних профорієнтаційних матеріалів».

Наприкінці семінару-практикуму всі учасники отримали завдання щодо створення власного інтерактивного плакату  профорієнтаційного напряму.

Семінар-практикум відбувся у доброзичливій, дружній атмосфері. Педагоги із задоволенням ділились власним досвідом, напрацюваннями в роботі.