Всеукраїнський вебінар «Психолого-педагогічні інструменти для вдосконалення інклюзивно-освітнього середовища»

На тлі сучасних викликів та завдань, пов’язаних з інклюзивною освітою, важливо висвітлювати ключові реалії та перспективи цього напрямку. Тому, 07 грудня 2023 року, Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області  відбувся Всеукраїнський вебінар «Психолого-педагогічні інструменти для вдосконалення інклюзивно-освітнього середовища».

Метою проведення вебінару був обмін досвідом колег з організації та контенту освітнього процесу в умовах воєнного стану.

Захід відкрив,  директор НМЦ ПТО у Запорізькій області,  Олександр ПАРЖНИЦЬКИЙ, який побажав, щоб ця зустріч стала  плідною площадкою для вдосконалення підходів в умовах сьогодення.

Модератор вебінару, Лариса ДВОЄНОСОВА, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, впевнена, що обмін думками та досвідом сприятиме створенню більш рівних можливостей для всіх учасників освітнього процесу. Теми є актуальними і  покликані розширити горизонти та надати нові можливості для вдосконалення педагогічної практики.

Під час віртуального заходу присутні були ознайомлені з такими темами:

«Інклюзивна професійна освіта: реалії та перспективи», Олена КУЛИНИЧ, заступник директора з навчально-методичної роботи ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище».

«Світ рівних можливостей», Наталія ЮКЛЯЄВСЬКА, директор ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості».

«Соціально-педагогічний супровід дитини з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання», Марія ГЛАДИШ, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету; запрошений лектор кафедри соціальної педагогіки, педагогічного факультету Університету Острави (м. Острава, Чеська Республіка).

«STEM hub як психолого-педагогічний інструменти для вдосконалення інклюзивно-освітнього середовища в Житомирському професійному ліцеї Житомирської обласної ради», Олена ЖИДЕЦЬКА, методист, викладач Житомирського професійного ліцею Житомирської обласної ради.

 «Психологічний супровід здобувачів освіти з особливими освітніми потребами закладів професійної (професійно-технічної) освіти», Катерина ХРОКАЛО, практичний психолог ДПТНЗ «Конотопське ВПУ».

Спікери поділилися практичними досвідами, спрямованими на створення оптимального середовища для навчання. Також висвітлили важливість використання цифрових інструментів в освітньому процесі, щоб створити сприятливу атмосферу для розвитку кожної дитини, незалежно від її освітніх потреб.

Доповідачі ознайомили присутніх із сучасними підходами до підготовки фахівців, які здатні ефективно взаємодіяти зі здобувачами освіти  із різними освітніми потребами.

У заході взяли участь, як спікери, представники закладів освіти таких областей: Житомирської, Запорізької, Сумської  та Харківської.

На завершення вебінару, модератор подякувала усім спікерам й учасникам вебінару за їхні цінні внески та активну участь у заході. Це був змістовний обмін думками, який сприяє взаємному розвитку та поглибленню розуміння розглянутих тем. Побажала всім подальших успіхів та нових досягнень в їхній професійній діяльності.

Презетації спікерів