Всеукраїнський круглий стіл «Оптимізація виховної роботи у закладах професійної освіти: взаємодія та синергія ролей»

Оптимізація виховної роботи у закладах професійної освіти потребує глибокого збалансованого підходу до взаємодії всіх учасників освітнього процесу. Керівники, педагогічні працівники, психологічна служба та учнівське самоврядування мають об’єднати зусилля, щоб синергія їхніх ролей стала основою успішної виховної роботи. Це можливо завдяки постійній комунікації, спільним заходам та взаємному обміну досвідом. При цьому важливо враховувати індивідуальні потреби здобувачів освіти, сприяючи їхньому гармонійному розвитку та підготовці до майбутньої професійної діяльності. Тільки через спільну роботу можна досягти максимальних результатів у вихованні нового покоління.

11 квітня 2024 року пройшов Всеукраїнський круглий стіл «Оптимізація виховної роботи у закладах професійної освіти: взаємодія та синергія ролей» організований Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області. Вітальним словом відкрила захід заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Світлана ПЕТЕРИК.

Завдяки досвіду, бажанню та технічним можливостям, вдалося почути виступи від 10 спікерів – представників професійної освіти України:

Про «Тандем «НМЦ ПТО-ЗП(ПТ)О»: виховна робота в умовах війни» розповіла методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Дар’я ЛИННИК;

Про виховний процес в реаліях сьогодення доповідала Ганна БУТ, викладач  Державного навчального закладу «Мелітопольський професійний аграрний ліцей»;

Про трансформацію виховної роботи в закладах ПТО, інновації та виклики розповіла Анастасія ГРУША, майстер виробничого навчання Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»;

На створенні сприятливого середовища у закладах професійної освіти для продуктивної взаємодії учасників освітнього процесу закцентувала Олена КУЗНЄЦОВА, заступник директора з навчально-виховної роботи, психолог;

Олена СІВЕЦЬ, викладач Вищого професійного училища № 94 у своєму виступі наголосила на важливості синергетичного підходу у вихованні в умовах воєнного стану.

Актуальні питання ефективної взаємодії в межах виховної роботи у закладах професійної освіти розкрили й наступні спікери:

Дар’я АВЕРІНА, соціальний педагог, керівник гуртка «Успішна особистість» Державного навчального закладу «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» – «Ефективна взаємодія учасників виховного процесу через опанування основ самоорганізації особистості».

Оксана ТОМЧУК, соціальний педагог Закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Дунайський центр професійної освіти» – «Теоретичні засади та проблеми розвитку самоврядування у сучасній професійній освіті як засіб згуртування колективу здобувачів освіти».

Олена ІЛЬЄНКО, викладач української мови та літератури Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей автотранспорту» – «Взаємодія учасників освітньо-виховного процесу у провадженні діяльності з національно-патріотичного виховання у Державному навчальному закладі «Запорізький професійний ліцей автотранспорту».

Марина ПЕРЛОВСЬКА, заступник директора з навчально-виховної роботи Золотівського професійного ліцею – «Класний керівник в умовах сьогодення: виклики, вимоги, методи роботи та взаємодія в педагогічному середовищі».

Наталя ІВАНОВА, заступник директора з навчально-виховної роботи, викладач, керівник гуртка Державного навчального закладу «Мелітопольське вище професійне училище» – «Досвід реалізації проєкту з неформальної освіти дорослих для випускниць закладів професійної освіти «Фриланс – твій шлях до успіху. Будь незалежна та впевнена!»».

Після виступів всіх спікерів, модератор Дар’я ЛИННИК та учасники заходу підтримали доповідачей словами вдячності онлайн та у чаті. Дуже важливо, наперекір всім перепонам, які сьогодні нас переслідують, залишатися в освітньому тонусі. Разом до перемоги! Тільки вперед!

Презентації спікерів: https://drive.google.com/drive/folders/1jkM4_ddbV8HaCWM3egtUqO3hF7kgQvUd