Вебінар «Інноваційний пошук форм і методів організації виробничого навчання»

29 жовтня 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебінар за темою «Інноваційний пошук форм і методів організації виробничого навчання».

Анастасія Чебикіна, майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище», на початку виступу наголосила, що проаналізувавши свій досвід роботи дійшла висновку, що лише наполеглива праця над собою допомагає стати справжнім педагогом. Тому вона обрала для себе таке життєве кредо: «Наполеглива праця – творчий пошук – успіх».

Педагог розповіла, що поставила перед собою завдання щодо удосконалення освітнього процесу шляхом застосування нових виробничих технологій, пошуку нових форм і методів проведення навчальних занять. Для зацікавленості здобувачів освіти під час уроку вона використовує «мозковий штурм», ігровий та проблемний методи навчання. І як результат, застосування інноваційних форм і методів організації виробничого навчання є – 2 призове місце  учня у конкурсі «WorldSkills Ukraine – 2019» за компетенцією «Кладка цегли», яке він посів під її керівництвом. Пані Анастасія вважає, що в атмосфері довіри  та взаємодопомоги легко робити відкриття, усвідомлювати важливість здобутих знань.

Вікторія Шевчук, майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище», у ході вебінару розповіла, як саме здійснює інноваційний пошук методів організації уроків виробничого навчання за професією «Живописець. Флорист». Спікер акцентувала увагу на тому, що інноваційні технології базуються на постійній активній взаємодії всіх учасників освітнього процесу. Тому на заняттях практикує прийоми взаємоосвіти, коли і майстер виробничого навчання, і здобувачі освіти є рівноправними суб’єктами навчання.

Пані Вікторія, під час підготовки кваліфікований робітників, особливу увагу приділяє нетрадиційним методам техніки прикладного мистецтва. А навчальні заняття проводить разом зі здобувачами освіти у формі майстер-класів, пленерів. Також під час уроків для демонстрації прийомів у натуральному вигляді використовує мультимедійний проєктор та документ-камеру.

На завершення свого виступу педагог наголосила, що сучасний урок виробничого навчання – це далеко не одноманітна структурно-змістова схема, а поєднання різних форм і методів роботи, що забезпечує готовність здобувачів освіти до самостійної і творчої роботи.

Презентація Шевчук В.Ю.

Презентація Чебикіної А.У.