Україна пам’ятає і Світ не забуде

Протягом січня-травня 2023 року під керівництвом Українського  інституту національної пам’яті  проводилася Всеукраїнська краєзнавча акція учнівської молоді “Україна пам’ятає і Світ не забуде” (до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні).

Для участі в обласному етапі Акції здобувач освіти першого курсу ДНЗ “Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти” Грибовський Дмитро підготував пошукову краєзнавчо-дослідницьку роботу “Голодомор на Мелітопольщині: мовою документів, свідчень, чисел…” Робота Дмитра була відзначена як краща грамотою журі обласного етапу Акції.

За результатами обласного етапу Акції, Дмитро представляв нашу область на Всеукраїнській краєзнавчій конференції учнівської молоді, яка відбулася 25 травня в Києві в онлайн-режимі. Дмитро чудово виступив, захистив свою роботу та отримав гарний відгук членкині київського журі.

Ми пам’ятаємо, досліджуємо і вивчаємо історію нашого народу та несемо цю історичну інформацію у Світ. Щоб Світ зрозумів нас, українців, не тільки як багатостраждальну, але і, як сильну націю, яка пережила те пекло і переживає його зараз. Яка вижила тоді, живе зараз і буде жити! Яка має право стати в коло інших прогресивних народів, доповнюючи Світ своїм історичним досвідом, своїм духовним багатством, своєю вірою, своєю єдністю, незламністю і своєю боротьбою за нашу ВОЛЮ, НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, ЖИТТЯ!

Ірина Казачанська,
викладач історії
ДНЗ “Мелітопольський багатопрофільний ЦПТО”