Участь у семінарі Європейського фонду освіти

27 березня 2019 року директор НМЦ ПТО у Запорізькій області Олександр Паржницький та методист центру Наталя Осіна взяли участь у семінарі ЄФО «Розробка та впровадження модульних навчальних програм», якій відбувся у м. Києві.

Відкрив семінар заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей. Старший спеціаліст з питань кваліфікаційних систем Ар’єн Дей привітав присутніх та зазначив основні цілі семінару.

У ході семінару обговорювались питання розробки модульних навчальних програм навчальними закладами або групами навчальних закладів у співпраці з місцевими компаніями та їх впровадження. Також розглянуто роль навчальних закладів, зокрема викладачів та інструкторів виробничого навчання у розробці та впровадженні модульних навчальних програм. Представники ЄФО Кайе Пиископ (Естонія), Томи Ахокас (Фінляндія) поділилися досвідом упровадження модульних навчальних програм у своїх країнах. Також розглянуті приклади розробки модульних навчальних програм у закладах освіти України (Сумська, Хмельницька, Закарпатська області).

Обговорювалось питання щодо зміни ролі викладачів та інструкторів при застосуванні модульно-компетентнісного підходу до розробки та впровадження навчальних програм.

Семінар пройшов на високому організаційному рівні, що сприяло плідній роботі його учасників.