Організація навчання у ЗП(ПТ)О під час карантину: методичний дайджест

2020/2021 навчальний рік в закладах професійної (професійно-технічної) освіти розпочався в режимі карантинних обмежень, тому у зв’язку з епідеміологічною ситуацією Міністерство освіти і науки України запропонувало впровадити змішаний формат навчання.

Детальніше: Лист МОН України №1/9-445 від 17 серпня 2020 р. «Щодо організації освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти у 2020-2021 навчальному році».

В чому полягають особливості змішаного навчання? Яку модель змішаного навчання обрати? Як створити власний курс за системою змішаного навчання? На ці та інші питання можна знайти відповідь на сайті студії онлайн-освіти EdEra . Контент сайту складається з інтерактивних підручників, матеріалів освітніх спецпроектів тощо. Зокрема, він містить у відкритому доступі модулі методичних матеріалів за темами «Змішане навчання в Україні: контекст та успішні приклади», «Моделі змішаного навчання: особливості, поради, успішні приклади», «Змішане навчання: сутність та переваги у сучасному світі».

Команда цієї ж студії пропонує онлайн-курс за проблематикою дистанційного навчання для педагогів та керівників закладів професійно-технічної освіти (ПТО). Курс розроблено під егідою Міністерства освіти і науки України та в рамках Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». Курс безкоштовний. Програма курсу складається з 2-х модулів: «Методи дистанційного та змішаного форматів навчання в закладах ПТО» та «Організація освітнього процесу за дистанційним та змішаним форматами в закладах ПТО». По завершенню курсу здобувачі освіти отримають сертифікат (30 годин).

Детальніше: Лист Департаменту професійної освіти №5/474-20 від 20.08.2020 р. «Щодо онлайн-курсу дистанційного навчання».

Додаткові матеріали за темою: Рекомендації щодо впровадження змішаного навчання у закладах фахової передвищої та вищої освіти ;
Організація дистанційного навчання в школі. Методичні рекомендації.