Онлайн-майстерня для викладачів фізики

17 лютого 2021 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області, на сервісі Zoom, була проведена онлайн-майстерня для викладачів фізики на тему “Виконання фізичного експерименту в умовах дистанційного навчання”.

На початку методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Наталя ознайомила присутніх з новою формою роботи з викладачами математики та фізики області – формат онлайн-майстерні та з планом заходів центру для освітян на рік. Всі учасники онлайн-майстерні приєднались до Google Classroom та розпочали роботу. Спочатку була опрацьована нормативно-правова база щодо щодо викладання фізики у 2020/2021 навчальному році. Далі Наталя Анатоліївна зробила огляд інтернет-ресурсів для проведення лабораторно-практичних робіт в умовах дистанційного навчання.

Після теоретичної частини тренер Демарецька Тетяна, викладач фізики ДНЗ «Пологівський професійний ліцей», провела майстер-клас щодо виконання фізичного експерименту в умовах дистанційного навчання. Було продемонстровано можливості сервісів «Фізика в школі – HTML5», «Інтерактивні симуляції PhET», «SimPop» тощо.  Тетяна Іванівна поділилася  власним досвідом щодо використання цих інтернет-ресурсів та власними розробками, які допоможуть викладачам якісно проводити лабораторно-практичні роботи. Були розглянути переваги та недоліки всіх сервісів.  Надані відповіді за запитання учасників онлайн-майстерні.

Учасники онлайн-майстерні отримали завдання за умови виконання якого мають змогу отримати відповідний сертифікат. Демарецька Тетяна отримала диплом тренера онлайн-майстерні за активне поширення власного педагогічного досвіду серед спільноти освітян. Методист центру Осіна Наталя подякувала всіх учасників за плідну роботу та побажала успіхів у виконанні практичного завдання.