Оголошення результатів конкурсу з фізики «Експеримент – джерело знань»

21 грудня 2023 року на платформі Zoom відбулося оголошення результатів конкурсу з фізики «Експеримент – джерело знань» серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти у Запорізькій області, який проходив з 10 листопада по 21 грудня 2023 року.

Учасників конкурсу привітав директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Олександр ПАРЖНИЦЬКИЙ, який підкреслив актуальність і важливість розвитку STEM-освіти, мотивації здобувачів освіти до мейкерства та сформованості технологічних навичок, застосування теоретичних знань з фізики на практиці та формування вміння застосовувати ці знання впродовж професійної діяльності.

25 здобувачів освіти разом зі своїми викладачами з 12 закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області якісно і креативно підготували конкурсні роботи.

Члени журі дуже відповідально поставилися до своєї роботи та поділися враженнями:

Марина ЛЕГУЦЬКА, викладачка фізики і астрономії ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище»: «Вражає різноманітність демонстрацій: від побутових дрібничок – до саморобних приладів та робототехніки! Експериментами охоплені майже всі розділи науки! В більшості робіт розкриваються прояви фізики як фундаментальної науки про природу, Легке, зрозуміле пояснення наукового змісту дозволить використати матеріали на уроках, жартівливі досліди зроблять позаурочні заходи яскравими і корисними. Всіх благ всім добрим людям!»;

Тетяна БАБАНІНА, викладачка фізики і математики ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти»: «Здобувачі показали свою здатність та бажання дізнаватися нове, інтерес до фізики, а саме фізичних явищ та процесів»;

Ігор ЛЯТІФОВ, викладач фізики і астрономії ДНЗ «Запорізький професійний ліцей автотранспорту»: «Учасники  представили різні теми, які охоплюють усі аспекти фізики – від класичної до сучасної. Я впевнений, коли учасники конкурсу готувались до представлення своїх робіт, вони підняли власний рівень «фізичної обізнаності» на вищий щабель. Ці конкурсні роботи не лише демонструють творчий підхід учасників до експерименту, але й розкривають важливі аспекти фізики в повсякденному житті. Продемонстровані роботи є успіхом у розвитку молодих дослідників та сприяли формуванню їхнього інтересу до науки»;

Єлизавета ЧЕПІНОГА, викладачка фізики і математики ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей»: «Щиро дякую організаторам конкурсу за можливість долучитися до такої цікавої і захоплюючої роботи! Здобувачам освіти вдалося не тільки продемонструвати свої теоретичні знання з фізики, але й показати їх практичне застосування. Такі конкурси допомагають розвивати впевненість у собі, креативність та індивідуальний підхід до вирішення питань практичного характеру».

Переможці Конкурсу:

І місце

Марк САЛІМОВ, здобувач освіти ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту». Керівники: викладачі Загорулько Павло Володимирович та Панченко Віта Володимирівна.

ІІ місце

Марія ДЕЙКАЛО, здобувачка освіти ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище». Керівник: викладач Легуцька Марина Арсентіївна.

Данило БАРАБАШ, здобувач освіти ДНЗ «Запорізький промисловий центр професійно-технічної освіти». Керівник: викладачі Голубова Вікторія Віталіївна та Савєльєва Ольга Іванівна

Амєлія КЛЕЦЬКО, здобувачка освіти ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу». Керівник: викладач Сиротенко Валентина Іванівна.

ІІІ місце

Данило ГОЛЕНКО і Олександр СУХОМЛИНСЬКИЙ, здобувачі освіти ДНЗ «Запорізький професійний ліцей автотранспорту». Керівник: викладач Лятіфов Ігор Шахмарданович.

Любов ПРОХОРЧУК, здобувачка освіти ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти». Керівник: викладач Нестеренко Інна Василівна.

Переглянути конкурсні роботи всіх учасників можна за посиланням https://nmcptozp.my.canva.site/stemphysics.

Дякуємо за участь та бажаємо всім нових успіхів, творчості, натхнення, миру!