Нетворкінг «Крок до майстерності» для педагогічних працівників напряму HoReCa

07 травня 2024 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведено нетворкінг для педагогічних працівників напряму HoReCa на тему «Крок до майстерності».

Педпрацівники з професій напряму HoReCa відіграють ключову роль у формуванні майбутніх професіоналів своєї справи. Їхні знання, досвід та педагогічна майстерність стають запорукою успішної кар’єри для кожного здобувача освіти. Їхня мета – не просто дати знання та навички, а й сформувати компетентну особистість, готову до конкуренції на ринку праці.

На початку заходу, Світлана Петерик, заступник директора НМЦ ПТО у Запорізькій області, підкреслила, що нетворкінг «Крок до майстерності» – це можливість для педпрацівників об’єднатися, поділитися досвідом та знаннями.

Під час онлайн-зустрічі спікери поділилися досвідом та продемонстрували практичне застосування сучасних методів навчання, які роблять процес здобуття знань більш цікавим, ефективним та інтерактивним, що дозволяє краще залучити учнів до освітнього процесу.

Олена Крютченко, викладач англійської мови, та Олександра Савва, майстер виробничого навчання з професії «Кухар. Кондитер», викладач спецдисциплін ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище» виступили з  темою «Досвід співпраці з Sedu – закладом професійної освіти Фінляндії. Перші кроки у спільному проєкті кухарів». Зазначили, що співпраця з фінськими колегами дала можливість педагогічним працівникам закладу ознайомитися з практиками та досвідом кулінарної освіти та кухні Фінляндії. Здобувачі закладу освіти мали можливість доєднатись онлайн до майстер-класів з приготування справ одночасно з представниками інших країн. Спільний проєкт може стати платформою для впровадження нових, інноваційних методів навчання, які сприяють кращому засвоєнню матеріалу та розвитку практичних навичок здобувачів освіти.

Світлана Нечет, майстер виробничого навчання Федорівського центру професійної освіти розказала про власний досвід роботи на тему «Розвиток творчих здібностей здобувачів закладів професійної освіти як умова створення компетентної особистості». Зазначила, що ключовим елементом при формуванні компетентних фахівців, здатних не лише володіти знаннями та навичками, але й мислити креативно, генерувати нові ідеї та гнучко адаптуватися до мінливих умов, є розвиток творчих здібностей здобувачів освіти.

Тетяна Маковоз, викладач спецдисциплін ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» продемонструвала свої напрацювання з теми «Використання ігрових технологій на уроках спецдисциплін кулінарного профілю під час змішаного формату навчання з використанням ротаційної моделі». Під час виступу вона зосередила увагу на тому, що застосування ігрових технологій в освітньому процесі стимулює учнів до активності, розкриває їхній потенціал, мотивує до навчання та сприяє ефективній взаємодії всіх учасників освітнього процесу.

Єлизавета Донченко, майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» презентувала власну роботу на тему «Створення електронного контенту для підготовки фахівців сфери HoReCa». Відмітила, що використання електронного контенту в освітньому процесі має багато переваг для учнів: краще сприйняття та засвоєння матеріалу; зручність використання.

Людмила Сміренко, викладач спецдисциплін ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти» поділилася напрацюваннями на  тему «Осучаснення традиційних методів викладання спецпредметів, в умовах дистанційного навчання». Вказала на важливість та актуальність використання нових технологій та інноваційних методів викладання спецпредметів в умовах дистанційного навчання. Трансформація традиційних методів навчання може суттєво покращити якість освіти та зробити її більш доступною, цікавою та ефективною для здобувачів освіти.

Цікаві та мотивуючі методи навчання не лише захоплюють учнів, а й значно покращують результати їхнього навчання.

Бажаємо вам мирного неба, натхнення для нових звершень, творчих ідей та вагомих здобутків!

Більше фото, ящо натисніть на іконку facebook