Навчаючись сам, навчай інших: трансформація знань у Дніпрі

Навчаючись сам, навчай інших. Саме з таким кредо ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» йде своїм професійним шляхом. Ми приділяємо велику увагу розвитку професійної майстерності здобувачів освіти, особливо популяризації ковальської справи у Запорізькому краї: презентуємо наші ковані вироби не лише рідному місту, а й різним містам України, проводимо фестиваль ковальської справи «Сталева Хвиля». Так Бердянські локації щороку поповнюються новими кованими скульптурами, і на цей час вони прикрашають наше місто.

І вже не стоїть питання щодо участі у різноманітних міських, Всеукраїнських та Міжнародних заходах, фестивалях, семінарах, вебінарах тощо. Наші учні разом з майстрами готові підкорювати нові вершини.

І тішить те, що наших ковалів запрошують до участі у фестивалях на рівні з професіоналами, ковалями,що мають власну справу. Так, 25-27 вересня 2020 року в місті Дніпро відбувся третій Міжнародний фестиваль KovalFest, який зібрав майстрів ручного кування зі всієї України. Делегація ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» була єдиним представником професійно-технічного закладу освіти та не поступалася професіоналізмом і майстерністю іншим учасникам фестивалю.

Так, представники ліцею: майстер виробничого навчання Шапошник Олександр Миколайович, викладач Шапошник Оксана Володимирівна та учні: Зубко Максим Русланович, Ільченко Антон Костянтинович, Колєнов Михайло Сергійович, Єргін Анатолій Сергійович, Ставицький Єгор Віталійович протягом трьох фестивальних днів давали майстер-класи, презентували власні ковані вироби та взяли участь у конкурсі «Космонавт у реальному житті». До речі, робота нашої ковальської команди посіла третє місце.

Так, ми безмежно пишаємося, що майстер виробничого навчання, коваль за покликом душі, Шапошник Олександр Миколайович працює в нашому ліцеї, надихаючи своєю працею учнів, його однодумців та таких же закоханих у ковальство людей.

Висловлюємо щирі слова вдячності організаторам KovalFest за теплий прийом, неоціненний досвід в техніці виконання ковальських робіт та чудове спілкування.

 Шапошник О.В.,
викладач
 ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей»