Інформаційно-просвітницьке рандеву «Перегук часів»

День єднання — молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу — показати усьому світові, що ми сьогодні — як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

Український письменник та кінорежисер Олександр Довженко сказав: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.». Кожен з нас повинен знати історію, культуру свого народу, своєї держави. Освічена людина завжди розуміє, що без минулого немає майбутнього, без традиційного немає нового, без колишнього немає теперішнього.

Тому, 16 лютого 2024 року Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області запросив учнівське самоврядування, заступників директорів з виховної роботи (відповідальних за роботу учнівського самоврядування) закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області до заходу Інформаційно-просвітницьке рандеву «Перегук часів», де запропонував всім разом поринути у чудовий світ образотворчого та декоративного мистецтва, більше дізнатись про історію розвитку залізниці та гірничодобувної промисловості, поговорити про історію українського кінематографа, повість «Тіні забутих предків» та феномен  пісні «Ой у лузі червона калина».

Координатором заходу була Дар’я ЛИННИК, модератором — Світлана ГРИТЧИНА, методистки НМЦ ПТО у Запорізькій області.

Ініціювали та втілили в життя цю ідею члени ради учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області, а саме:

  • Єгор Процишин, здобувач освіти, президент учнівського самоврядування ДНЗ «Багатопрофільний центр ПТО» занурив присутніх у неймовірний світ Марії Примаченко. ЇЇ картини стали одним із символів українського спротиву в російсько-українській війні.
  • Діана Романюта, здобувачка освіти, президентка учнівського самоврядування ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» розповіла про код нації, одяг патріотів, оберіг, символ долі, прикрасу… Так, про українську вишивку. Як свідчить історія української вишивки: мистецтво живе і буде жити тисячоліття. Допоки українці одягатимуть одяг із вишитими елементами, доти триматиметься зв’язок між поколіннями. Крім того, випускниця 2023 року Дарʼя Березіна записала та представила майстер-клас «Оберіг Хортиця».
  • Ярослав Панасенко та Володимир Селезньов, здобувачі освіти та Анастасія Андріївна Груша, майстриня виробничого навчання ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» поінформували учасників заходу про розвиток залізничного транспорту в Україні від заснування до сучасності.
  • Про гірничодобувну промисловість Запорізького краю, історію Запорізького залізорудного комбінату, гірничі династії у ліцеї від 70-х років до сьогодення доповіли здобувач освіти, голова учнівського самоврядування Єгор Козлов та майстриня виробничого навчання Ольга Сергіївна Безсмертна ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей».
  • А про історію українського кінематографа, поетичне кіно, як хвилю, що ламала стереотипні соціалістичні погляди розповіли Ольга Шелгунова, здобувачка освіти, голова ради учнівського самоврядування та здобувачі освіти Олександра Галдіна, Іван Шепотько, Іван Окуневич ДНЗ «Василівський професійний ліцей».
  • Нестандартний підхід до висвітлення української літератури, а саме повісті «Тіні забутих предків» українського письменника Михайла Коцюбинського показала здобувачка освіти ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр ПТО» Дар’я Гориченко.
  • Завершували захід здобувачі освіти ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» Валерія Коломієць, Данііл Дон, Ігор Карапиш у прямому сенсі прекрасною нотою, розкривши феномен пісні «Ой у лузі червона калина» та залучивши до музичного інтерактиву усіх учасників Інформаційно-просвітницького рандеву «Перегук часів».

Минуле і теперішнє перегукується, а в душі залишається любов до рідної землі. Плекаймо рідну мову, вивчаймо історію свого народу, прославляймо культуру та ПТО нашої незламної країни. Слава Україні!

Виступи можна переглянути за покликанням: https://drive.google.com/drive/folders/1NRZ2cCmwymyY3HzYjIgrxAVeDpWLwSqR?usp=sharing